Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇAKICI:Bina yapımına karşıyız
31 Mart 2011 Perşembe Saat 19:33

ÇAKICI:Bina yapımına karşıyız

(TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Cumhuriyet Parkı’nda yeşil alan olarak belirlenen bölgeye bina yapılmasına kesinlikle karşı olduklarını açıkladı.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Cumhuriyet Parkı’nda yeşil alan olarak belirlenen bölgeye bina yapılmasına kesinlikle karşı olduklarını açıkladı.

Beton yığınına döndürülen Başkent Lefkoşa’nın nefes borusu olarak kalan birkaç bölgesinin başında gelen Cumhuriyet Parkı’na bina yapılmasının yanlış olduğunu vurgulayan Çakıcı, “Eğer gerçekten bina ihtiyacı varsa, illa ki niye yeşil alana yapılsın, bina yapacak başka uygun yerler yok mu?” dedi.

TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Cumhuriyet Parkı’nda yeşil alan olarak belirlenen bölgeye, TMT Derneğine bina yapılması için Şehir Planlama Dairesi tarafından yasalara aykırı bir şekilde izin verildiği yönünde basında çıkan haberleri değerlendiren Çakıcı, “Umarım bu şekilde bir karar verilmemiştir. Eğer doğruysa, yeşil alana bina yapılmasına izin verilmesi, hem yasalara aykırıdır, hem de çevre katliamına çanak tutmaktır” diye konuştu.

Cumhuriyet Parkı’nda yeşil alan olarak belirlenen bölgeye bina yapılması konusunda Savcılık’ın da olumlu görüş verdiği yönündeki haberleri de değerlendiren Çakıcı, bu konuda Savcılığı açıklama yapmaya davet etti.

Çakıcı, Savcılık’tan görüş istenirken, bu bölgenin yeşil alan olduğu gözden kaçırılmış olabileceğini savundu.

Bu haber toplam 1705 defa okunmuştur
ÇAKICI:Bina yapımına karşıyız Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans