Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım Bakanı Amcaoğlu Çiftçilerle
07 Nisan 2011 Perşembe Saat 14:41

Tarım Bakanı Amcaoğlu Çiftçilerle

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, bakan olarak ilk ziyaretini Kıbrıs Türk Çiftçiler Biriliği’ne yaptı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, bakan olarak ilk ziyaretini Kıbrıs Türk Çiftçiler Biriliği’ne yaptı.

Amcaoğlu, Çiftçiler Birliği’nin bu ülkenin en köklü kuruluşlarından olduğunu ve var oluş mücadelesinde büyük önemi bulunduğunu belirtti.

Tarım Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, iyi ilişkiler ve diyalogla sıkıntıların aşılması için Çiftçiler Birliği ve diğer sektör temsilcileriyle işbirliği yapacağını vurgulayan Bakan Amcaoğlu, yaşanan sıkıntıların çözümü için mücadele verileceğini ifade etti.

Her zaman her konuda uzlaşmanın esas hedef olduğunu söyleyen Amcaoğlu, bundan sonraki dönemde diyalog olması için elinden geleni yapacağını bildirdi.

KABAKÇI

Çiftçiler Birliği Başkanı Ali Can Kabakçı ise, göreve gelir gelmez Bakan Amcaoğlu’nun yaptığı ziyaretten mutluluk duyduğunu belirterek, son dönemlerde çiftçinin ve köylünün feryadının yükseldiğini, birçok köyde başta havyacılığın zor durumda olduğunu söyledi.

Bakan Amcaoğlu’nun sıkıntıların birlikte aşılması yönünde vermiş olduğu mesajlarından memnuniyet duyduklarını belirten Kabakçı, Amcaoğlu’na verecekleri destekle tarımı ileriye götürmeyi hedeflediklerini, Çiftçiler Birliği olarak her türlü diyalog ve işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.

Kabakçı ayrıca, Tarım Bakanlığı ve Çiftçiler Birliği’nin ilerleyen günlerde ortak projeler gerçekleştirmesi için görüşmelerde bulunmak istediklerini söyledi.

Bu haber toplam 1527 defa okunmuştur
Tarım Bakanı Amcaoğlu Çiftçilerle Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans