Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bulutoğluları, Akça’yı Ziyaret Etti
07 Nisan 2011 Perşembe Saat 16:15

Bulutoğluları, Akça’yı Ziyaret Etti

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Türkiye Cumhuriyeti (TC) Lefkoşa Büyükelçiliği görevine atanan Halil İbrahim Akça’yı ziyaret etti.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Türkiye Cumhuriyeti (TC) Lefkoşa Büyükelçiliği görevine atanan Halil İbrahim Akça’yı ziyaret etti.

LTB’den yapılan açıklamaya göre Bulutoğluları görüşmede, ülkenin zor bir dönemden geçtiğini, reform yapmanın şart olduğunu, bu zor dönemin disiplinli ve sistemli bir ekonomik çalışma ile atlatılabileceğini vurguladı. Bulutoğluları, Akça’nın deneyimlerinin bu sorunların çözümünde önem taşıyacağını kaydetti.

TC Büyükelçiliği ile her zaman iyi ilişkiler içinde bulunduklarını belirten Lefkoşa Belediye Başkanı Bulutoğluları, büyük katkılarla büyük projeler gerçekleştirdiklerini, bu çalışmaların Akça döneminde de devam edeceğini umduğunu kaydetti.

Bulutoğluları, belediyelerin ekonomik ve yapısal olarak sorunları olduğunu, bu sorunların çözülmesi konusunda Büyükelçi Akça’nın tecrübelerinden yararlanmak istediklerini de söyledi.

Bulutoğluları, “LTB olarak Sayın Akça ile ilerleyen günlerde işbirliğine girme arzusunda olduğumuzu belirtmek isterim. 2010-2011 yılı bütçesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyelere ayırdığı katkıyı 20 milyon TL’ye çıkarması son derece önemlidir ve bu sayın elçimizin sayesindedir. Tüm belediye başkanları adına kendisine teşekkür ederim. Emin olunsun ki bu artan kaynaklar halkımıza hizmet olarak yansıyacaktır” dedi.

Açıklamaya göre Büyükelçi Akça da, Bulutoğluları ile uzun bir süreden beridir tanıştıklarını belirtti ve ziyaretten dolayı teşekkür etti.

LTB’nin sorunlarını, mali durumunu ve yatırım ihtiyaçlarını zaman zaman birlikte değerlendirdiklerini anlatan Akça, belediyelerde yatırım açığı bulunduğunu, bu anlamda da Türkiye’den gelen kaynakların hem genel olarak yatırımlara, hem de belediye yatırımlarına daha fazla aktarılmasının doğru olduğunu belirtti.

Akça, şunları söyledi:

“Belediyeler halka en yakın hizmet veren birimlerdir. Belediyelerin verdiği hizmetler doğrudan doğruya birebir halka yansır ve yaşam kalitesini etkiler. Bu anlamda belediyelerin mali olarak güçlü, ekonomik imkanları geniş, hizmet imkanları zengin kurumlar olması büyük önem arz etmektedir. Belediyelerde genel olarak Türkiye’den gelen kaynaklarla sağlamaya çalıştığımız yatırımlar vardır. 2010 yılında 4.5 milyon TL olan belediyelere yatırım kalemini 20 milyon TL’ye çıkardık. Bu da bundan sonraki dönemde belediyelerin yatırımlarını Türkiye’den gelen kaynaklarla yönlendirilmesi anlamına gelmektedir. Bunu devam ettirmeyi düşünüyoruz.”

Bu haber toplam 1603 defa okunmuştur
Bulutoğluları, Akça’yı Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans