Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avukatlar Spor Oyunları
08 Nisan 2011 Cuma Saat 10:29

Avukatlar Spor Oyunları

Türkiye Barolar Birliği’nin, her yıl Türkiye’de düzenlediği “Avukatlar Spor Oyunları”, 2011 yılının Türkiye’de “KKTC Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nin de katılım ve organizasyonuyla KKTC’de

Türkiye Barolar Birliği’nin, her yıl Türkiye’de düzenlediği “Avukatlar Spor Oyunları”, 2011 yılının Türkiye’de “KKTC Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nin de katılım ve organizasyonuyla KKTC’de yapılıyor.

Barolar Birliği Genel Sekreteri Feyzi Hansel’in yaptığı yazılı açıklamaya göre etkinlikler, bu sabah saat 09.00’da katılımcı barolar adına Girne Kordonboyu’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Spor oyunlarında KKTC baroları, Kıbrıs Türk Barolar Birliği Futbol Takımı, Girne Barosu Bayan Basketbol Takımı ve Lefkoşa Barosu Erkek Basketbol Takımı tarafından temsil edilecek.

Avukatlar Spor Oyunları, 3 gün sürecek ve Girne ile Lefkoşa’da gerçekleştirilecek.

Tüm karşılaşmalar 10.00-14.00 saatleri arasında oynanacak. Futbol maçları, bugün ve Pazar günü Lapta ve Yeşilova stadlarında, yarın da Yeşilova ve Ozanköy stadlarında oynanacak.

Basketbol ve voleybol karşılaşmaları ise Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda, Lefkoşa Necati Taşkın Kapalı Spor Salonu’nda ve Girne Ertuğrul Apakan Kapalı Spor Salonu’nde yapılacak.

Etkinliğe Türkiye’den Barolar Birliği’nin yanı sıra, aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir Baroları’nın da yer aldığı 10 mahalli baro, toplam 350 kişilik bir ekiple katılacak.

Etkinlikler çerçevesinde spor oyunlarına ilave olarak, konuk barolar ile yerel barolar çeşitli toplantılar ve atelye çalışmaları kapsamında biraraya gelerek mesleki, teknik ve örgütsel konularda işbirliği ve dayanışmanın güçlendirilmesi için çalışmalar da yapacak.

Etkinlikler çerçevesinde, yarın akşam saat 20.00’de Girne Vuni Palace Otel’de protokolün de davetli olduğu bir kapanış kokteyli gerçekleştirilecek ve bu çerçevede, hem yapılan toplantıların sonuçları değerlendirilecek, hem de katılımcılar bir birlerine teşekkür ve anı plakatleri sunacak.

Etkinliklere basın da davet edildi.

Bu haber toplam 1870 defa okunmuştur
Avukatlar Spor Oyunları Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans