Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geçitkale’de Charter Dönemi
08 Nisan 2011 Cuma Saat 10:38

Geçitkale’de Charter Dönemi

Başbakan İrsen Küçük, “Geçitkale Havaalanı’nın charter uçuşlara açılması için hükümet olarak her türlü kolaylığı göstermeye hazırız” dedi.

Başbakan Küçük, Reha Arar’ın sunduğu Turizm Söyleşileri programında ülke turizmini değerlendirdi.

Başbakan İrsen Küçük, 2011 yılının Türkiye Cumhuriyeti’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yılı ilan edilmesinin ardından hükümet olarak ülke turizmine verdikleri öneme dikkat çekerek, ülke kalkınmasında öncelikli unsurun turizm olduğunu kaydetti.

Ülkede hava ulaşımının ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizen Başbakan Küçük, 2011 yılı içerisinde hava ulaşımı için başvuru yapan şirketlere uçma izni verildiğini anımsattı...

2011 sezonunun, sinyallere bakıldığında ülke için iyi bir turizm yılı olacağını belirten Küçük, turizm konusundaki organizasyonları sürdürmeye devam ettiklerini dile getirdi.

Başbakanlık altında bir turizm birimi oluşturulmaya çalışıldığı haberini veren Başbakan Küçük, amaçlarının turizm konusunda Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığına destek vermek olduğunu kaydetti.

Geçitkale Havaalanı’nın charter uçuşlara açılması taleplerine işaret eden Küçük, her türlü kolaylığı göstermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Başbakan Küçük, uçuşların yapılabilmesi için Geçitkale Havalanı’nda gerekli teknik değişiklikleri yapmaya başladıklarını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1633 defa okunmuştur
Geçitkale’de Charter Dönemi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans