Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eylemde Haddini Aşanlar Var
08 Nisan 2011 Cuma Saat 10:47

Eylemde Haddini Aşanlar Var

Hataylılar Bütünleşme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Demirelişçi, “dünkü eylemde bazı kesimlerin Türkiye’ye hakaret ederek, Türk askerine ‘işgalci’ diyerek, Türkiye’den gelen insanları da rencide edecek” laflar söy

Hataylılar Bütünleşme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Demirelişçi, “dünkü eylemde bazı kesimlerin halkın tasvip etmediği sarhoşluk içinde Türkiye’ye hakaret ederek, Türk askerine ‘işgalci’ diyerek, Türkiye’den gelen insanları da rencide edecek” laflar söylediğini belirtti.

Yazılı açıklamasında, Meclis önünde dün yapılan eylemin, insani bir hak olduğunu ve asla itirazları olmadığını; emekçi kardeşlerinin hak aramasına yürekten katıldıklarını kaydeden Demirelişçi, “haddini aşanların, sarhoşluk içindekilerin kendilerine gelmesini” istedi.

Demirelişçi, Anavatan sayesinde huzur içinde yaşadıklarını belirterek, “Bizi birbirimize düşman yapamazsınız. Ekonomik sıkıntılar bahane ederek bu halkın düzenini bozmaya hakkınız yoktur” dedi.

Arkasında Türkiye gibi güçlü bir devlet bulunan Kıbrıs Türkü’nün şanslı olduğunu kaydeden Hataylılar Bütünleşme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Demirelişçi, “sarhoşluk içindekileri” kınamadıklarını, “varsa” vicdanlarıyla baş başa bırakmayı daha uygun gördüklerini belirtti.

Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur
Eylemde Haddini Aşanlar Var Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans