Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avcı Meclis Önündeki Eylemi Eleştirdi
08 Nisan 2011 Cuma Saat 11:58

Avcı Meclis Önündeki Eylemi Eleştirdi

Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı Turgay Avcı, Meclis önünde dün yapılan eylemi eleştirdi.

Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı Turgay Avcı, Meclis önünde dün yapılan eylemi eleştirdi ve hükümeti ve mecliste temsil edilen partileri, “ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan marjinal grupların provokatif eylemlerinin önlenmesi ve cezalandırılması için yasama organının üstüne düşen görevi yapması için katkı koymaya”  davet etti.

Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, “Cumhuriyet Meclisi önünde, bazı sorumsuz sendika yöneticilerinin desteği ve daha çok da Anavatan Türkiye düşmanı marjinal grupların provokasyonları sonucu bazı istenmeyen eylemler gerçekleştirilmiştir” diyerek, ülkede gerçek sendikacılık mücadelesine, çalışanların hak ve çıkarlarına, ulusal çıkarlara zarar veren bu tür marjinal grup eylemlerine, Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen bazı siyasi parti temsilcilerinin de katılıp destek verdiğini iddia etti ve bunun “sorumsuzluğun bir başka örneği olduğunu” savundu.

Eylemlerde,  Rum Yönetimi bayrağı açılarak Anavatan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nin duvarlarına asılmak istendiğini söyleyen Avcı, “Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerimize işgalci diyen sorumsuz kent serserileri, asla Kıbrıs Türklerini temsil etmediği gibi, Kıbrıs Türklerinin ulusal çıkarlarına karşı Anavatanla ilişkilerini bozmaya çalışan karanlık güçlerin emrinde çalışan maşalardan başkası değillerdir” dedi. Avcı şöyle devam etti:

“ÖRP olarak, bundan sonra Rum-Yunan ikilisinin çıkarlarına açık açık hizmet eden provokatif eylemlere karşı asla hoşgörü göstermeyecek, bu haince girişimlerin en ağır biçimde cezalandırılması için Meclis içinde yapılacak bütün girişimlere destek vereceğiz.

Bu konuda Hükümeti ve iktidar partisi UBP ile Meclis’te temsil edilen bütün partileri de göreve çağırıyoruz ve ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan marjinal grupların provokatif eylemlerinin önlenmesi ve cezalandırılması için yasama organını üstüne düşen görevi yapması için katkı koymaya davet ediyoruz. ÖRP olarak bu konuda üstümüze düşen görevi yapmaya hazırız. ÖRP olarak, Kıbrıs Türklerinin geleceğine ve ortak çıkarlarına karşı gerçekleştirilen dış destekli sorumsuz eylem ve söylemelerin karşısında olmaya devam edeceğiz.”

Bu haber toplam 1593 defa okunmuştur
Avcı Meclis Önündeki Eylemi Eleştirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans