Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amcaoğlu Stö’lerle Görüşmelerini Sürdürüyor
08 Nisan 2011 Cuma Saat 12:17

Amcaoğlu Stö’lerle Görüşmelerini Sürdürüyor

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, UBP hükümetinin temel ilkesinin sivil toplum örgütleri ile işbirliği ve diyalog içinde sorunlara süratli şekilde çözüm üretmek olduğunu vurguladı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı  Ali Çetin Amcaoğlu,  UBP hükümetinin  temel ilkesinin sivil toplum örgütleri ile işbirliği ve diyalog içinde sorunlara süratli şekilde çözüm üretmek  olduğunu vurgulayarak,  “Geliştireceğimiz işbirliği sayesinde ortaya konulacak düşünce ve öneriler çerçevesinde ülkemiz insanı ve ülkemizin yararına çözümler bulacağımıza yürekten inanıyorum. Bu konularda çok hassas olacağız” dedi.

Göreve gelir gelmez sivil toplum örgütleriyle diyaloğa başlayan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, bu çerçevede bu sabah Ahmet Yeşilada başkanlığındaki Patates Üreticileri Birliği, Hasan Sungur başkanlığındaki İşverenler Sendikası  ve Dağhan Akarı başkanlığındaki Uncular Birliği heyetlerini ayrı ayrı kabul etti.

PATATES ÜRETCİCİLERİ BİRLİĞİ

“Peşinen  söylemek isterim ki herkesin fikrine saygılı olacağım. İmkanlarımız ortada. Geliştireceğimiz işbirliği sayesinde ortaya konulacak düşünce ve öneriler çerçevesinde ülkemiz insanı ve ülkemizin yararına çözümler bulacağıma yürekten inanıyorum.  Bu konularda çok hassas olacağız” diyen Amcaoğlu, ziyaretinden dolayı Patates Üreticileri Birliği’ne teşekkür etti.

AHMET YEŞİLADA

2010 yılında patates üretiminin % 85’inin heba olduğunu, bunun sadece Kıbrıs’ta değil bütün Akdeniz ülkelerinde yaşandığını, söz konusu ülkeler üreticilerinin zararlarını tazmin ederken, kendilerinin  henüz bir kuruş alamadığını belirten Yeşilada, “Şu anda en büyük sorunumuz bu. Bakanlığımızın en kısa zamanda patates üreticilerini tazmin edeceğine inanıyorum” dedi.

İŞVERENLER SENDİKASI

KKTC’nin tarım konusunda dünyada çok özel  yeri olan bir ülke olduğunu belirten Hasan Sungur,  ülkeye tarım yatırımı yapmak için gelip giden yatırımcıların bulunduğunu, geliştirilecek bir sistemle bu potansiyelin değerlendirilerek KKTC tarımının daha iyi noktaya gelebileceğini kaydetti.

Hasan Sungur,  İşverenler Sendikası olarak Amcaoğlu’na  bu konularda güvendiklerini ve görevi süresince her türlü desteği vermeye hazır olduklarını  vurguladı.

AMCAOĞLU

Ali Çetin Amcaoğlu ise, yaptığı konuşmada,  UBP’nin temel ilkesinin sivil toplum örgütleri ve kurum  kuruluşlarla işbirliği ve diyaloğa giderek, ülkenin her geçen gün  gelişip kalkınması için mücadele etmek olduğunu vurguladı.

Bu çerçevede sivil toplum örgütleri ile geliştirecekleri işbirliği sayesinde sorunlara süratli şekilde çözüm üretmek amacında olduklarını dile getiren Amcaoğlu, bu anlamda İşverenler Sendikası’nı da çok önemli bir örgüt olarak gördüklerini söyledi.

Amcaoğlu, ülkenin geleceği açısından önemli adımlar atmak amacıyla sivil toplum örgütleriyle sık sık bir araya gelmeyi sürdüreceklerine işaret ederek, ziyaretinden dolayı İşverenler Sendikası heyetine teşekkür etti.

UNCULAR BİRLİĞİ

Bunun bir başlangıç olduğunu kaydeden Amcaoğlu, ilerleyen günlerde heyetle yeniden bir araya gelip konuları birlikte değerlendirme fırsatını bulacaklarını vurguladı.

Uncular Birliği Başkanı Dağhan Akarı ise, kısa sürede randevu taleplerine olumlu cevap veren Bakan Amcaoğlu’na teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi.

Tarımın halkın büyük bir bölümüne hitap eden bir sektör olduğunu, tarım alanındaki sektörlerin çıkarları için gerekli uygulamaların yapılacağına olan inancını dile getiren Akarı,  ihtiyaç duyulması halinde ellerinden geldiğince Bakan Amcaoğlu’nun yanında olacaklarını söyledi.

Bu haber toplam 1860 defa okunmuştur
Amcaoğlu Stö’lerle Görüşmelerini Sürdürüyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans