Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akıl, sevgi ve kardeşlikte birleşmeye davet etti.
08 Nisan 2011 Cuma Saat 14:07

Akıl, sevgi ve kardeşlikte birleşmeye davet etti.

Cumhuriyet Meclisi, Devlet ve Anavatan Türkiye aleyhine atılan slogan ve taşınan pankartların Kıbrıs Türk Halkı’nın büyük çoğunluğunun görüşlerini kesinlikle yansıtmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, dün, Cumhuriyet Meclisi önünde bazı sendikaların organizasyonu ile düzenlenen gösteride, Cumhuriyet Meclisi, Devlet ve Anavatan Türkiye aleyhine atılan slogan ve taşınan pankartların Kıbrıs Türk Halkı’nın büyük çoğunluğunun görüşlerini kesinlikle yansıtmadığını belirtti ve halkını, vatanını seven herkesi gerçekçi olmaya, akıl, sevgi ve kardeşlikte birleşmeye davet etti.

Eroğlu, demokratik devletlerde vatandaşlara haklar verilirken, sorumluluklar da yüklendiğini belirterek, herkesin kanaatini açıklamak özgürlüğüne sahip olduğunu ancak bu yapılırken içinde yaşanılan toplumun diğer kesimlerinin düşünceleri ve çıkarlarının da göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, “özgürlüğümü kullanıyorum eylem yapacağım” diye anarşi, kaos yaratılamayacağını, diğer kesimlerin güvenliğini, özgürlüğünü tehlikeye atacak adımlar atılamayacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun açıklamasının şöyle devam etti:

“Demokrasi bu değildir. 7 Nisan günü Cumhuriyet Meclisi önünde bir grup tarafından düzenlenen eylemde ortaya konulan tutum halkımızın çok büyük kesiminin tepkisine neden olmuştur.

Ne Anavatan Türkiye Kıbrıs’ta işgalcidir ne de Cumhuriyet Meclisimizin üyeleri Türkiye Hükümeti’nin kuklalardır.

Bu tür ifadelerin ne Kıbrıs’ta yaşanan tarihi gerçekler, ne de Kıbrıs Türk Halkı’nın hak ve çıkarları ile bir ilgisi vardır.

Bu tür ifadeler görüşme masasında karşı tarafın elini güçlendirmekten başka bir işe yaramamakta, böylelikle Kıbrıs’ta gerçeklere uygun bir antlaşma yapılmasını engelleyici rol oynamaktadır.

Anavatan Türkiye Kıbrıs Türk Halkı’nın talebi üzerine Kıbrıs’a gelmiştir, güvenliğimizin başta gelen sağlayıcısıdır ve yapılan tüm kamuoyu yoklamalarının, tüm seçimlerin de gösterdiği üzere Kıbrıs Türk Halkı’nın yüzde 1’lerle ifade edilebilecek küçük bir kesiminin dışındaki herkes Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin olası bir antlaşma halinde de devam etmesini istemektedir.

KKTC Devleti henüz istenilen ekonomik seviyeye gelmemiş olsa dahi  Kıbrıs Türk Halkı’nın Anavatan Türkiye ile beraber gerçekleştirdiği bir başarı abidesidir ve Rum-Yunan ikilisinin, AB’nin izolasyonuna, ambargolarına rağmen her geçen gün daha ileri gitmekteyiz.

Herkesi bir kez daha sağ duyuya davet ediyor, Kıbrıs Türk Halkı adına söz konusu eylemleri yapanları kınıyorum.”

Bu haber toplam 1645 defa okunmuştur
Akıl, sevgi ve kardeşlikte birleşmeye davet etti. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans