Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOEÖS Eylemi Savundu
08 Nisan 2011 Cuma Saat 16:35

KTOEÖS Eylemi Savundu

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), “dünkü eylemle halkın geleceğini çalmak, çocukları sürgüne göndermek isteyenlere bir kez daha ‘dur’ denildiğini, ‘varoluş mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir’ di

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), “dünkü eylemle halkın geleceğini çalmak, çocukları sürgüne göndermek isteyenlere bir kez daha ‘dur’ denildiğini, ‘varoluş mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir’ diye haykırıldığını” savundu.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, dünkü eylemi değerlendirmek amacıyla bugün yaptığı yazılı açıklamada, Ulusal Birlik Partisi (UBP) hükümetleriyle Başbakan İrsen Küçük’ü ciddi yapısal hiçbir sorunu ele almama, çözüm üretmemekle suçladı.

Gökçebel, on binlerin haykırışını duymayan Hükümet’in halkını temsil eder pozisyonunu çoktan yitirdiğini ileri sürerek, paketlerle sadece emekçilerin boğazındaki lokması da alınmaya çalışıldığını savundu.

Gökçebel, “Bombalama, kumar, uyuşturucu, adam öldürme, adam kaçırma, tecavüz yaşam haline dönüşmüştür. Çevre sahipsiz, beytül-mal konumuna gelmiştir. Özelleştirme ile kamu malları ve kamu kaynakları yandaş ve yabancı sermayeye peşkeş çekilmeye devam edilmektedir” iddiasında bulundu.

Tahir Gökçebel, krizi bahane eden Hükümet’in koltuk ve devlet hazinesini kullanarak sadece emekçiden, öğretmenden, halktan yapılacak tasarruftan bahsederek, çalışanların tüm kazanılmış haklarını budayarak onları 50 yıl geriye götürmek istendiğini öne sürdü.

Gökçebel, “halkın mücadelesinin her koşulda devam edeceğini; her  türlü polis baskısı, provokasyon, dikenli tel ve barikatlara karşın dünkü eyleme katılımın, kararlılığın, direngenliğin olumlu bir gelişme olduğunu” savundu.

Tahir Gökçebel, bu çerçevede eyleme katılarak destek ve güç veren üyelerine ve halka teşekkür etti.

Bu haber toplam 1648 defa okunmuştur
KTOEÖS Eylemi Savundu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans