Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avcı: Artık Göçmen Olayı Yok
08 Nisan 2011 Cuma Saat 16:47

Avcı: Artık Göçmen Olayı Yok

Turgay Avcı, KKTC’de yaşayan herkesin vatandaş olduğunu ve 2010’da artık “göçmen” olayının ortadan kalktığını belirterek, “Burada doğup, büyüyenler artık bizim vatandaşımızdır. Bunu ne burada, ne de Brüksel’de tartışma

Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı Turgay Avcı, KKTC’de yaşayan herkesin vatandaş olduğunu ve 2010’da artık “göçmen” olayının ortadan kalktığını belirterek, “Burada doğup, büyüyenler artık bizim vatandaşımızdır. Bunu ne burada, ne de Brüksel’de tartışma konusu yaparız” dedi.

Halkın Adalet Konseyi (HAK)’dan bir heyeti kabul eden Avcı, ÖRP’nin her türlü işbirliğine hazır olduğu vurguladı.

HAK’ta sağlanan birlikteliğin devam etmesi temennisinde bulunan Avcı, “Birliktelikler sağlanıyor ancak daha sonra bu birliktelikler siyasi partiler tarafından parçalara ayrılıyor. Konsey olarak kalmanızı ve güçlenmenizi temenni ederim” dedi.

Avcı, Dışişleri Bakanlığı döneminde 8 yeni temsilcilik açtıklarını belirterek, bunun devamının getirilmesi gerektiğini söyledi. Kıbrıs Türkü’nün sesini dünyaya duyurmada çok büyük bir boşluk bulunduğunu kaydeden Avcı, lobiciğin Kıbrıs Türkü’nün sesini dünyaya duyurmada ve Kıbrıs gerçeklerini anlatmada büyük önem taşıdığını belirtti.

Bir süreden beri gerçekleştirilen eylemlere de değinen Avcı, “ekonomik sıkıntılardan dolayı hükümet ve yönetime karşı eyleme giden ‘tertemiz’ insanların, marjinaller tarafından kullanılmak ve Türkiye karşıtı gösterilmek istendiğini” ifade etti.

Avcı, şöyle devam etti:

“Kıbrıs Türkü artık gerçekleri gördü. Marjinal gruplar ve siyasi partileri halk gördü. Bu memlekette yaşayan herkes eşittir. Burada yaşayan herkes vatandaşımızdır. 2010’da artık göçmen yoktur. Burada doğup, büyüyenler artık bizim vatandaşımızdır. Bunu ne burada, ne de Brüksel’de tartışma konusu yaparız…”

HAK AVRUPA BAŞKENTLERİNİ ZİYARET EDECEK

HAK Dönem Sözcüsü Ahmet İşcan da, ülkede yapılması gerekenler konusunda ortak akıl üretmeyi amaçladıklarını kaydetti. Hızlı ve hareketli bir dönem yaşandığını, dışta meydana gelen gelişmelerin ülkeyi olumsuz etkilediğini belirten İşcan, siyasi mekanizmanın ağır işlemesinden yakındı.

İşcan, “Ortak akıl oluşturup, yaşamın her alanında var olmak istiyoruz. Gençlerimiz göç etmesin istiyoruz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da öncü olmak istiyoruz” dedi.

Sivil toplum örgütleri olarak Kıbrıs gerçeklerinin dünyaya anlatılması amacıyla inisiyatif almaya çalıştıklarını ve bu amaçla Avrupa’da bir lobicilik atağı başlatacaklarını kaydeden İşcan, Berlin’den başlayarak birçok Avrupa başkentine “Anavatan’ı şikayet etmek için değil, Kıbrıs Türkü’nün haklı sesini duyurmak için” ziyaret gerçekleştireceklerini belirtti.

İşcan, Kıbrıs Türkü için büyük önem taşıyan lobicilikte sınıfta kalındığına işaret ederek, ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı’nın Dışişleri Bakanlığı döneminde sayısı artan dış temsilciliklerin etkinleştirilmesi ve Kıbrıs Türkü’nün sesinin dünyaya duyurulması gerektiğini ekledi.

Bu haber toplam 1561 defa okunmuştur
Avcı: Artık Göçmen Olayı Yok Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans