Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ktams: “Sözlü Ve Fiili Saldırıları Onaylamıyoruz”
08 Nisan 2011 Cuma Saat 17:08

Ktams: “Sözlü Ve Fiili Saldırıları Onaylamıyoruz”

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), “Sendikal Platform’da yer almayan ancak destek veren bazı grupların artık her eylemde ve mitingde fırsatçılık yaparak öne çıkmaya çalışmaktan vazgeçmesini” istedi.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), dünkü eylemde bazı siyasi parti başkan ve temsilcilerine hakaret içeren sözlü ve fiili saldırıları onaylamadıklarını belirterek, “Sendikal Platform’da yer almayan ancak destek veren bazı grupların artık her eylemde ve mitingde fırsatçılık yaparak öne çıkmaya çalışmaktan vazgeçmesini” istedi.

KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal yazılı açıklamasında, bu tür hareketlerin sendikal ve toplumsal mücadeleye zarar verdiğini kaydetti.

Dünkü yığınsal eylemin amacına ulaştığını platformun “ekonomik yıkım paketlerine ve asimilasyon politikalarına karşı mücadelesinin durmadığı, devam edeceği” mesajının verildiğini belirten İbrahim Gencal, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“KTAMS olarak mücadelenin uzun soluklu ve zor bir mücadele olacağının bilincindeyiz. Uzun soluklu bu mücadelenin içerisinde yer alan, destek veren tüm örgütlerin de aynI görüş ve yaklaşımlar içerisinde olmaması da çok doğaldır. Ancak farklı görüş ve yaklaşımlara sahip olsa da Kıbrıslı Türklerin yok olma endişesini taşıyan ve adına ‘Toplumsal Varoluş Mücadelesi’ denilen bu mücadeleye destek veren, omuz veren tüm kesimlerin bu farklılıkları bir kenara bırakıp ortak payda olan ‘Toplumsal Varoluş temelinde güç birliği ve eylem birliğini daha da güçlendirmek durumundadır.”

 

Bu haber toplam 13139 defa okunmuştur
Ktams: “Sözlü Ve Fiili Saldırıları Onaylamıyoruz” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans