Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avcı: TSKya İşgalci Diyen Serseriler, Kıbrıs Türklerini Temsil Etmiyor
08 Nisan 2011 Cuma Saat 21:34

Avcı: TSKya İşgalci Diyen Serseriler, Kıbrıs Türklerini Temsil Etmiyor

KKTC Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı Turgay Avcı, Meclis önünde dün yapılan mitingi eleştirdi.


KKTC Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı Turgay Avcı, Meclis önünde dün yapılan mitingi eleştirdi. Avcı, "Türk Silahlı Kuvvetlerimize işgalci diyen sorumsuz kent serserileri, asla Kıbrıs Türklerini temsil etmemektedir." dedi.
Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan marjinal grupların provokatif eylemlerinin önlenmesi ve cezalandırılması için yasama organının üstüne düşen görevi yapması gerektiğini söyledi.
Mitingin bazı sorumsuz sendika yöneticilerinin desteği ve Türkiye aleyhtarı marjinal grupları tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Avcı, KKTC Meclisi önünde gerçekleştirilen eylemde, çalışanların hak ve çıkarlarına, ulusal çıkarlara zarar veren bu tür marjinal grup eylemlerine, Cumhuriyet Meclisi'nde temsil edilen bazı siyasi parti temsilcilerinin de katılıp destek verdiğini iddia etti ve bunun "sorumsuzluğun bir başka örneği olduğunu" savundu.
Eylemlerde, Rum Yönetimi bayrağı açılarak Anavatan Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği'nin duvarlarına asılmak istendiğini belirten Avcı, "Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerimize işgalci diyen sorumsuz kent serserileri, asla Kıbrıs Türklerini temsil etmediği gibi, Kıbrıs Türklerinin ulusal çıkarlarına karşı Anavatanla ilişkilerini bozmaya çalışan karanlık güçlerin emrinde çalışan maşalardan başkası değillerdir." ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 13487 defa okunmuştur
Avcı: TSKya İşgalci Diyen Serseriler, Kıbrıs Türklerini Temsil Etmiyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans