Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dış Basın Birliği Genel Kurulu Yapıldı
09 Nisan 2011 Cumartesi Saat 12:36

Dış Basın Birliği Genel Kurulu Yapıldı

Dış Basın Birliği Olağan Genel Kurul toplantısı birlik binasında yapıldı.

Dış Basın Birliği Olağan Genel Kurul toplantısı birlik binasında yapıldı.

Birlik üyeleri ilk olarak Dış Basın Birliği bahçesindeki Medya Onur Anıtı önünde tören düzenleyerek, saygı duruşunda bulundu ve çelenk koydu.

Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar burada yaptığı konuşmada, anıtta isimleri yer alan meslektaşlarının Kıbrıs Türk halkı ve Kıbrıs’a hizmet ettiklerini belirterek, “Onlar bugün nasıl bizlerin birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu görseler mutlu olurlardı” dedi.

Tanpınar, anıtın meslektaşlarına verdikleri değerin bir göstergesi olduğunu da söyledi.

GENEL KURUL

Anıt önündeki törenin ardından genel kurula geçildi.

Genel Kurul’da İstiklal Marşı’nın okunmasının ve konuşmaların ardından Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar, Kurucu Başkan Özer Hatay’a şükran plaketi verdi.

Daha sonra divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Omaç Başat ve üyeliklere de Hüseyin Gürlek ile Raşıt Özgür getirildi.

Genel Kurulda daha sonra yeni tüzük onaylandı. Mali ve faliyet raporlarının okunmasının ardından ise yeni yönetim kurulunun seçimine geçildi.

TANPINAR

Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar, genel kurulda yaptığı konuşmada, birliğin KKTC’nin dışa açılan penceresi durumunda olduğunu söyledi.

1992 yılında kurulan birliğin kurumsallaştığını ifade eden Tanpınar, birliği kendilerinden sonra gelen meslektaşlarına devrederken daha iyisini isteme hakkını, ancak kendilerinden öncekilerden daha iyi birşeyler yapmaları halinde bulacaklarının bilinci ile çalıştıklarını kaydetti.

Tanpınar, dünyada basının dördüncü güç olduğunu, birlik üyelerinin dördüncü güç olma yanında Kıbrıs Türk halkının haberlerini dünyaya en doğru şekilde duyurma misyonunu da taşımakta olduklarını ifade etti.

Uluslararası kamuoyunda ses getirmek için 19 yıldır çalıştıklarını  kaydeden Tanpınar, basının dördüncü güç olmaktan çıkıp “güçlerin medyası” haline gelmemesi için mücadele ettiklerini kaydetti.

Dış Basın Birliği’nin kurulduğu günden bu yana sadece üyelerinin değil tüm Kıbrıs Türk medya çalışanlarının yanında olduğunu ifade eden Tanpınar, Birliğin KKTC ve TC arasındaki köprülerin genişletilmesi, daha sağlıklı hale gelmesi için çabalarını sürdürdüğünü vuguladı.

Tanpınar, “Dış Basın Birliği KKTC ve Kıbrıs Türkü’nü tanıtmayı ve anlatmayı kendine misyon edinmiştir” diye ekledi.

HATAY

Dış Basın Birliği Kurucu Başkanı Özer Hatay da, yıllarca milli mücadele ve gazeteciliği birlikte yürüten kişiler olarak, görevlerini devrettikleri yeni nesili birlik ve beraberlik içerisinde görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Hatay, birliğin daha iyi günlere taşınacağına inancını da belirtti.

Bu haber toplam 1697 defa okunmuştur
Dış Basın Birliği Genel Kurulu Yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans