Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Necati Özkan Acil Tedbirler Şart
10 Nisan 2011 Pazar Saat 11:31

Necati Özkan Acil Tedbirler Şart

Ahmet Necati Özkan, “turizm yüksek sezonuna” girmek üzere olduklarını belirterek “önemli ve ivedi çözüm bekleyen sorunlar için acil tedbirler alınması” konusunda ilgilileri ve yetkilileri uyardı.

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB)  Onursal Başkanı Ahmet Necati Özkan, “turizm yüksek sezonuna” girmek üzere olduklarını belirterek “önemli ve ivedi çözüm bekleyen sorunlar için acil tedbirler alınması” konusunda ilgilileri ve yetkilileri uyardı.

Özkan yazılı açıklamasında “2011 yılında turizmde ümitliyiz’ diyerek yan gelip yatmayalım!” diyerek turizm sektöründe sezona girerken gerekli temeller atılarak, hedeflere erken ulaşılırsa geçmiş yıllardaki gibi yine sorunlarla boğuşmak durumunda kalmayacakları ve aynı zamanda lokomotif sektör turizmin hem ekonomiye büyük katkı sağlayacağı, hem de halkın refah seviyesinin yükseleceği görüşlerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı başkanlığında “Turizm Zirve Toplantısı” yapılmasını ve bir an önce “Kıbrıs Türk Turizm Örgütü” kurulması için kati karar alınmasını sektör birimleri olarak KITSAB, KITOB, RESBİR, KITREB ve KAİB’in uzun süreden beri talep ettiğini anımsatan Özkan, şunları kaydetti:

“Önemli ve ivedi çözüm bekleyen sorunlar için acil tedbirler alınması, ‘Turizm Kurultayı’ yapılması için karar alınması, kurultayda kalıcı çözümler üretilerek ‘Turizm Örgütü’ kurulana kadar geçecek devrede uygulanması ve turizm yüksek sezonunda sorunlarla karşılanmaması için kararlar alınmalı.

Ayrıca bazı sorunları çözecek olan ve hazır olarak bekleyen Yasa Tasarı Taslakları; KITSAB (değişiklik) yasası, Turizm ve Seyahat Acenteleri yasası; ile beklemede olan KITOB yasasının tamamlanması ve tabii olarak raflarda tozlanan “Kıbrıs Türk Turizm Örgütü” yasası da bakanlar kuruluna sevk edilerek meclise gönderilmelidir. Yasalar konusunda yeni atanan Turizm Bakanına da görev düşmektedir.”

Bu haber toplam 11162 defa okunmuştur
Necati Özkan Acil Tedbirler Şart Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans