Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dp Kaplıca Ve Mersinlik Köylerinde
10 Nisan 2011 Pazar Saat 15:36

Dp Kaplıca Ve Mersinlik Köylerinde

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, köy ziyaretleri kapsamında dün Kaplıca ve Mersinlik köylerini ziyaret etti.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, köy ziyaretleri kapsamında dün Kaplıca ve Mersinlik köylerini ziyaret etti.

Ülke genelindeki her bölgeyi ziyaret ederek bölge halkının sıkıntılarını yerinde dinleyen ve önerilerini dile getiren Serdar Denktaş başkanlığındaki DP heyetine, Mersinlik ve Kaplıca köylerini ziyareti sırasında Genel Sekreter Bengü Şonya ile Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan eşlik etti.

DP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Mersinlik ve Kaplıca sakinlerinin Serdar Denktaş’a, hükümetin kırsal bölgelere ilgisiz olduğu ve gençlerin işsizlik nedeniyle göç yollarını aradığı şikâyetinde bulunduğu, tedbirlerin ülkede var olan ekonomik sıkıntılar görmezden gelinerek alındığı, ayrıca sendikaların eylemleri konusunda da şikâyette bulunulduğu ifade edildi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da, bugün yaşanan ekonomik sıkıntıların açmış olduğu sosyal yaranın uzlaşı ve diyalog yoluyla aşılabileceğini ifade ederek; “Bu dönemde birbirimizi suçlamak yerine hangi görüşte olursak olalım birlikte hareket etmeli, karşılıklı suçlamalardan kaçınarak bir çatışmayı önlemeliyiz. Çünkü yapılmak istenen birbirimizle çatışmaktır. Biz çatıştıkça dünya da bizden istediğini alacaktır. Bu oyuna gelmeyelim” dedi.

Serdar Denktaş, yapılan mitinglerde Anavatan Türkiye’ye karşı açılan bazı pankart ve atılan sloganların her mitinge katılan birkaç marjinal grup tarafından yapıldığının da altını çizerek, bu kişileri “ajan provokatör” olarak adlandırdı ve bu kişilerin zaten halk tarafından da takdir toplamadığını belirtti.

DP Genel Başkanı Denktaş, Sendikal Platform’un Brüksel’de Türkiye’ye karşı yaptığı açıklamaların asılsız ve kabul edilmez iddialar olduğunu belirterek, bu nedenlerden dolayı Perşembe günü Cumhuriyet Meclisi önünde gerçekleştirilen eylemin de sönük geçtiğini kaydetti.

Serdar Denktaş, ülkede en kötü dönemin yaşandığını da iddia ederek, UBP hükümetinin “gelmiş, geçmiş ve gelecek en kötü hükümet” olduğunu öne sürdü ve sürekli kabine değişikliğine giden ve bu konuda hiçbir açıklama yapmayan Başbakan İrsen Küçük’ün ise ülkede hayal kırıklığı yarattığını savundu. Serdar Denktaş, diğer muhalefet partilerini de eleştirdi.

Serdar Denktaş, DP’nin “TC Yardım Heyeti”ne karşı tavrının açık olduğunu da belirterek, “Yardım Heyeti bütçe disiplinini de bozuyor. Biz diyoruz ki ‘Yardım Heyeti’ni kaldırın. Elçilik bünyesinde zaten bu denetlemeyi yapacak bir sürü müşavir var. Dıştan bakıldığı zaman da doğru olan budur ve bu doğru bir uygulama değildir. Ayrıca Türkiye’nin yardım ettiği hiçbir ülkede böyle bir kurum yok. Sadece KKTC’de var. Şu ayrımı da yapalım daha iyi anlaşılsın. Büyükelçi TC devletini, Yardım Heyeti ise hükümetleri temsil eder. Biz DP olarak diyoruz ki; birleştirelim bunları biz de bilelim ki muhatabımız Büyükelçidir” dedi.

Denktaş, bakanlık yaptığı dönemlerde Yardım Heyetiyle hiçbir temasının olmadığını ifade ederek, bakanlık yaptığı dönemlerde her zaman muhatabının Büyükelçi olduğunu söyledi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş son dönemde tartışılan “vatandaşlık” konusuna da değinerek, zamanında ülkeye girişlerde kontrol yapılmadığını, ancak artık giriş çıkışların kontrol altına alınması gerektiğini kaydetti.

“MÜZAKERELER SONLANDIRILMALI”

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, müzakereler konusunda da partisinin görüşlerini dile getirerek, “Bize göre görüşmeler sonlandırılmalı. Çünkü Rumlar ile varılacak bir anlaşma 5 asırdır devam eden Kıbrıs sorununu bitirse de yeni bir Kıbrıs sorunu getirir. Ayrıca ben Rumlarla bir çözüme inanmıyorum. Görüşmeler sonlandırılmalı ve Kıbrıs Türk halkı olarak biz devletimizle birlikte yolumuza devam etmeliyiz” dedi.

Bu haber toplam 11242 defa okunmuştur
Dp Kaplıca Ve Mersinlik Köylerinde Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans