Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük Nisabı Değerlendirdi
11 Nisan 2011 Pazartesi Saat 14:05

Küçük Nisabı Değerlendirdi

Başbakan İrsen Küçük, nisap sağlanamaması nedeniyle Meclis Genel Kurulu birleşiminin Çarşamba gününe ertelenmesi ilgili, Ahmet Kaşif, Ahmet Eti ile Ahmet Çaluda’nın yurtdışında olması nedeniyle yaşandığını bildirdi.

Başbakan İrsen Küçük, nisap sağlanamaması nedeniyle Meclis Genel Kurulu birleşiminin Çarşamba gününe ertelenmesi sonrasında yaptığı açıklamada, sıkıntının, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, UBP milletvekilleri Ahmet Eti ile Ahmet Çaluda’nın yurtdışında olması nedeniyle yaşandığını bildirdi.

Küçük, üç milletvekilinin noksanlığını bilen bazı milletvekillerinin de birleşime katılmaması sonucu nisap sorunu yaşayarak birleşimin Çarşamba gününe ertelendiğini anlatarak, Hükümet’in Çarşamba günü nisap sağlamaya çalışacağını söyledi.

İrsen Küçük, Çarşamba günü için de iki milletvekili noksanları bulunduğuna işaret ederek, bugün muhalefetle meclisi açıp kapama konusunda konuştuğunu ancak bunun mümkün olamadığını anlatarak, Çarşamba için muhalefetle yeniden görüşeceğini belirtti.

Başbakan Küçük, muhalefetin istifa çağrısını nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya yanıtlayarak, nisap sorununun her zaman olabileceğini, geçmişte CTP/BG ile DP hükümetleri döneminde de bunların yaşandığını, istifanın gündeme gelmediğini hatırlattı.

Küçük, bir başka soruya karşılık ise UBP’nin köklü bir parti olduğunu, 27 milletvekilinin de başbakanlık dahil her görevi yapabilecek düzeyde olduğunu anlatarak, böyle bir ortamda kabine değişikliğinin zor olduğunun herkesçe bilindiğini söyledi.

İrsen Küçük, bir başka soruya karşılık ise kabine değişikliği nedeniyle kendisine direkt kırgınlık belirten herhangi bir milletvekilinin bulunmadığını belirterek, istifa veya koalisyon konusunun Hükümet’in gündeminde olmadığını kaydetti.

Bu haber toplam 1835 defa okunmuştur
Küçük Nisabı Değerlendirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans