Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bıçaklı: “Kıb-Tek Süratle Özerkleştirilmeli
12 Nisan 2011 Salı Saat 11:37

Bıçaklı: “Kıb-Tek Süratle Özerkleştirilmeli

Türk-Sen Genel Başkan Arslan Bıçaklı, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek)’in özelleştirilmesi değil özerkleştirilmesi gerektiğini belirterek, “Siyasiler bu gibi kurumların üzerinden ellerini çeksin. Kurumlar siyasi rant uğruna siy

Türk-Sen Genel Başkan Arslan Bıçaklı, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek)’in özelleştirilmesi değil özerkleştirilmesi gerektiğini belirterek, “Siyasiler bu gibi kurumların üzerinden ellerini çeksin. Kurumlar siyasi rant uğruna siyasilerin çiftliği olmamalı” dedi.

Bıçaklı yazılı açıklamasında, ekonomik sıkıntı olduğunun söylenmesine karşın,  kuruma bağlı santralın bakımı için her yıl 15 geçici işçi alınırken bu yıl 40’dan fazla istihdam yapılarak kurumun külfet altına sokulduğunu kaydetti.

Kıb-Tek yönetimini bu yanlıştan vazgeçmeye çağıran Bıçaklı, Türk-Sen’in  bu konuda da El-Sen ile birlikte hareket ederek her tür mücadeleyi vereceğini ifade etti.

Bıçaklı, şunları ekledi:

“Hükümetin, partililerine rant sağlayacak diye kurumu daha fazla mali külfet altına sokma yetkisi yoktur. Bu nedenlerden dolayı kurumun özelleştirilmesi değil özerkleştirilmesi gerekir. Siyasiler bu gibi kurumların üzerinden ellerini çekmelidir. Kurumlar siyasi rant uğruna siyasilerin çiftliği halinde olmamalıdır.”

Bu haber toplam 1717 defa okunmuştur
Bıçaklı: “Kıb-Tek Süratle Özerkleştirilmeli Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans