Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatar Çocuları kabul etti
12 Nisan 2011 Salı Saat 15:51

Tatar Çocuları kabul etti

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Erdil Nami başkanlığındaki SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek, derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Erdil Nami başkanlığındaki SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu üyelerini kabul ederek, derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dernek yetkilileri ziyarette Bakan Tatar’dan, SOS Çocuk Köyüne Devlet Katkı Payı’nın artırılması talebinde bulundu.

Lefkoşa’da 70, Girne’de 30 çocuğun SOS Çocuk Köyü’nde doğrudan bakım gördüğünü anlatan Nami, SOS’in 150 çocuğa da dışarıdan destek verdiğini söyledi.

Nami, Avusturya’daki merkezden hibe aldıklarını, halktan da ilgi gördüklerini belirterek, SOS’in, yardımların artarak devam etmesi için farkındalık yaratmaya çalıştığını, kendi kendine yeterli olmak için çaba harcadığını söyledi.

17 yılı aşkın süredir çok önemli bir sosyal hizmet veren SOS Çocuk Köyü’nün imzalan protokol çerçevesinde devletten yüzde 10-12 gibi bir katkı aldığını da dile getiren Nami, hedeflerinin bu desteğin biraz daha artırılması olduğunu belirtti.

TATAR

Maliye Bakanı Ersin Tatar da, kabulde yaptığı konuşmada, SOS Çocuk Köyü’nün yaşatılması, daha da güçlendirilmesi için herkese görev düştüğünün altını çizdi.

Halkın yardımlaşma konularına duyarlı olduğunu ifade eden Tatar, “toplumun faaliyetlerinize sahip çıkması önemli, bağışların gelişmiş ülkelerdeki gibi artması önemli” dedi.

“Toplumun güzide kurum kuruluşlarını bu kutsal göreve davet ediyorum, destek vermeye çağırıyorum” diyen Bakan Tatar, hükümet olarak SOS Çocuk Köyü’ne katkılarının artarak devam edeceğini vurguladı.

Bu haber toplam 1854 defa okunmuştur
Tatar Çocuları kabul etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans