Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tümgeneral Daysal Brtk’yı Ziyaret Etti
13 Nisan 2011 Çarşamba Saat 18:23

Tümgeneral Daysal Brtk’yı Ziyaret Etti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı ( GKK) Tümgeneral Mehmet Daysal, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK)’yı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başkaya ile Kurum Müdürü Özer Kanlı ile görüştü.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı ( GKK) Tümgeneral Mehmet Daysal, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK)’yı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başkaya ile Kurum Müdürü Özer Kanlı ile görüştü.

GKK Tümgeneral Mehmet Daysal ziyarette, BRTK’yı sabah yayınlarından itibaren sürekli takip ettiğini söyledi.

BRTK’yı ziyaret etmenin heyecan verici olduğunu ifade eden Daysal, “Çünkü milli mücadelenin  başlangıcından itibaren çok önemli bir rol üstlendi. BRT ile işbirliğimiz sürüyor” ifadesini kullandı.

BRTK Müdürü Özer Kanlı da, BRT ile GKK arasındaki tarihi bağ ve misyonu hatırlattı.

Kanlı, BRTK’nin bir anlamda Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) tarafından yaratıldığına işaret ederek “Bizi kimin ortaya çıkardığını iyi biliyoruz. Tarihi bir misyonumuz var ve tarihsel bir süreç sonunda bu günlere geldik” dedi.

Kanlı, BRT’nin bu günlere gelmesinde GKK’nin  özünü teşkil eden TMT varlığının ve onun için mücadele verenlerin önemli olduğunu ifade etti.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nın Kıbrıs Türk halkının güvenliği ve egemenliği için önemine de işaret eden Kanlı,   “Sizi göz bebeğimiz bir kuruluş olarak görüyoruz. Sizinle işbirliği yapmak, en başta gelen görevlerimizden” dedi.

BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başkaya ise,  ziyaretin anısına Tümgeneral Daysal’a BRTK plaketi ile BRT Türk Sanat Müziği Beste Yarışması CD’sini hediye etti.

Tümgeneral Daysal’a daha sonra kurum tanıtıldı.

Bu haber toplam 1488 defa okunmuştur
Tümgeneral Daysal Brtk’yı Ziyaret Etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans