Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ünverdi’nin Yoğun Günü
13 Nisan 2011 Çarşamba Saat 19:37

Ünverdi’nin Yoğun Günü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin dün Girne Rehabilitasyon Merkezi (Cheshire Home) ve UBP Metehan Örgütü’nü, bugün de Esnaf ve Zanaatkarlar Merkez Birliği ile Birleşik Taksiciler Birliği temsilcilerini ayrı ayrı ka

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin dün Girne Rehabilitasyon Merkezi (Cheshire Home) ve UBP Metehan Örgütü’nü, bugün de Esnaf ve Zanaatkarlar Merkez Birliği ile Birleşik Taksiciler Birliği temsilcilerini ayrı ayrı kabul ettiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Ünverdi, Girne Rehabilitasyon Merkezi heyetini kabulünde, bakanlığının özürlü vatandaşları güvence altına almakla sorumlu  olduğunu belirterek, bu bağlamda yardıma ihtiyaç duyan engellileri desteklemeyi hedeflediğini  söyledi.

Ünverdi, Çalışma Dairesi bünyesinde oluşturulan Özel İstihdam Şube Amirliği kanalıyla  engelli vatandaşlara  etkin hizmet sunulduğunu belirterek, özürlülerle ailelerinin sorunlarına çağdaş çözüm üretmekle yükümlü olduklarını kaydetti. Ünverdi, ilgili sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak katkı koymaya hazır olduklarını  da belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Esnaf ve Zanaatkarlar Merkez Birliği heyetini kabulünde ise,  esnafın ekonominin can damarı olduğuna işaret  ederek, esnaf  ve zanaatkarların sorunlarının çözümü için   bakanlığın üzerine düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğini kaydetti.

UBP METEHAN ÖRGÜTÜ

UBP Metehan Örgütü yetkilileri ise ziyarette, kabinedeki tek kadın olması nedeniyle Şerife Ünverdi’yi kutlayarak, başarı dileğinde bulundu.

Esnaf ve Zanaatkarlar Merkez Birliği Başkanı Kemal Altuncuoğlu  da Ünverdi’ye başarı dileyerek, Birliğin yapısı, işleyişi ve sıkıntılarıyla ilgili bilgi verdi.

Altuncuoğlu. kaçak işyerleri nedeniyle esnafın sosyal sigorta yatırımlarını ödeyemez ve  rekabet edemez durumu geldiğini anlatarak, sigorta borçlarının taksitlendirilmesi  konusunda Ünverdi’den destek istedi.

Ülkede  30 bin esnaf ve zanaatkarın olduğunu söyleyen Altuncuoğlu,  kaçak işgücünün  denetlenerek esnafın önünün açılması talebinde bulundu.

Birleşik Taksiciler Birliği Başkanı Kemal Gözay da kabuldeki konuşmasında, sektörün sorunlarını anlatarak, çözümü konusunda yardım istedi.

Gözay, ülkede taksicilik mesleğinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, Ünverdi’den destek istedi.

Toplu taşımacıların ve taksicilerin yıllardan beri çözüm bekleyen sorunları olduğuna dikkat çeken Gözay, taksicilerin vergi borçlarının altında ezildiğini, sosyal sigorta yatırımlarını ödeyemez halde geldiğini kaydetti.

Kaçak taksicilerin hızla arttığını belirten Gözay,  bunun önüne geçilmesi için denetimlerin  artmasını talep etti.

Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
Ünverdi’nin Yoğun Günü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans