Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girne Turizm Festivali
14 Nisan 2011 Perşembe Saat 15:50

Girne Turizm Festivali

GAÜ tarafından ilk kez düzenlenen ve “Turizmin Yerel Halka Etkileri” konulu panel ile başlayan 1. Girne Turizm ve Kültür Festivali’nde Cumartesi günü “Festival Korteji ve Ziya Rızkı Caddesi İndirim Şenliği” düzenleniyor.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) tarafından ilk kez düzenlenen ve  “Turizmin Yerel Halka Etkileri” konulu panel ile başlayan 1. Girne Turizm ve Kültür Festivali’nde Cumartesi günü “Festival Korteji ve Ziya Rızkı Caddesi İndirim Şenliği” düzenleniyor.

Turizm sezonu öncesi her yıl geleneksel olarak düzenlenecek olan festivale Girne Belediyesi, bölge esnafı ve otelleri ile sivil toplum örgütleri destek veriyor.

Festival ile ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada 21 Nisan’a kadar devam edecek festivalin “genelde ülke özelde Girne turizmine katkı sağlamak, turizm olgusunun önemine dikkat çekmek ve turizm ile ilgili sosyal duyarlılık ve farkındalık yaratmak ile festivali uluslararası boyuta taşımak amacıyla” düzenlendiği belirtildi.

İNDİRİM ŞENLİĞİ ÖNCESİ FESTİVAL KORTEJİ VE GAÜ UNION DAY DÜZENLENECEK

Cumartesi günü şenlik öncesinde karnaval ve GAÜ - Girne bütünleşme günü olarak GAU Union Day festival korteji Girne Turizm Parkı’ndan saat 14.00’te başlayarak Girne şehir merkezinde sona erecek.

Kortej içerisinde çeşitli gösteriler ve etkinlikler Girne halkı ile buluşacak.

KONSERLER, YARIŞMALAR VE SÜRPRİZLER

“Ziya Rızkı Caddesi İndirim Şenliği”nde ayrıca konserler, atölye çalışmaları, çeşitli yarışmalar ve sürprizler Girnelileri bekliyor olacak.

Etkinlikler çerçevesinde “En İyi Vitrin Yarışması”, “En İyi Kokteyl Yarışması”, “En iyi Menü Yarışması” yanında “En İyi Eğlence Mekanı Yarışması” da düzenlenecek.

GAÜ İç Mimarlık ve Turizm Otelcilik Konaklama bölümü öğrencilerinin oyları ile dereceye girenlerin belirleneceği yarışmalarda çeşitli hediyeler de dağıtılacak.

Bu haber toplam 14966 defa okunmuştur
Girne Turizm Festivali Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans