Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Küçük Türsab Heyetiyle
14 Nisan 2011 Perşembe Saat 17:50

Başbakan Küçük Türsab Heyetiyle

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Lefkoşa Merit Otel’de gerçekleşen görüşmede, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel ve müsteşarlar ile konuk heyete eşlik eden Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) yetkilileri de hazır bulundu.

Başbakan Küçük, görüşmenin başında basına yaptığı açıklamada, Türkiye’de 2011 yılının “KKTC Yılı” ilan edildiğini ve bu çerçevede karşılıklı ilişkilerin de arttığını belirterek KKTC’de de turizmi öncü sektör kabul ettiklerini ve bu alanda Türkiye’den gelen yatırımcılara her türlü destek ve kolaylığı göstermeye çalıştıklarını kaydetti.

Turizmdeki gelişmeleri desteklemek için bu yıl daha fazla uçak şirketinin KKTC’ye uçuşu için girişimleri olduğunu belirten Küçük, Onur Air’dan sonra Sky’ın da uçuşlara başlayacağını söyledi.

KTHY’nin devre dışı kalmasından duyduğu üzüntüyü de dile getiren Küçük, ancak özel sektör ağırlıklı yeni bir şirket kurulması için çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu anımsattı ve haziranda uçuşlara başlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Başbakan Küçük, KKHY’nin de devreye girmesiyle şirket sayısının 7’ye çıkacağını ve böylece ulaşımda sıkıntı kalmayacağını belirterek Türkiye’deki turizmcilere programlarında KKTC’ye de yer vermeleri yönünde çağrıda bulundu.

İşbirliğine hazır olduklarını da vurgulayan Küçük, “KKTC turizmini bir yerlere getirmek hepimizin görevidir” dedi.

BAŞBAKANLIK BÜNYESİNDE AMATÖR TURİZM DANIŞMA BİRİMİ…

Başbakan Küçük, bugün Başbakanlık bünyesinde danışmanlık hizmeti alacakları bir “turizm birimi” oluşturduklarını da açıkladı.

“Tamamen danışmanlık anlamında amatör bir gruptan oluşacak” dediği bu heyetin üyelerini de belirlediklerini ifade eden Küçük, bu isimleri şöyle açıkladı:

“Prof. Dr. Mehmet Altınay, Reha Arar, Mustafa Gürbüz, Hüseyin Oskar, Dimağ Çağıner ve Mehmet Kral.”

ULUSOY: “KKTC’Yİ BİRAZ İHMAL ETTİK”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy da, 35 kişilik bir heyetle geldikleri KKTC’de turizm alanında neler yapılabileceği, ileriye dönük projeler üzerinde durduklarını belirterek çalışmaları ve temaslarıyla ilgili bilgi verdi.

KKTC’yi unutmadıklarını, ancak bugüne kadar biraz ihmal ettiklerini ifade eden Ulusoy, ileriki dönemlerde bu açığı kapatmak, bu hatalarını telafi etmek için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti.

Burada ulaşımda yaşanan sıkıntılar olduğunu ve bunların da çalışmalarını olumsuz etkilediğini anlatan Ulusoy, bu adanın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşündüklerini söyledi ve destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

KKTC turizmini “üzerinde kül olan ateşe” benzeten Ulusoy, “ateşin üzerindeki külü üfleyip bu ateşi beraberce canlandıracağız” şeklinde konuştu. Ulusoy, ekim ayında KKTC’de fuar düzenleme düşünceleri bulunduğunu da ekledi.

Konuşmaların ardından karşılıklı hediyeler verildi.

Bu haber toplam 1487 defa okunmuştur
Başbakan Küçük Türsab Heyetiyle Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans