Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Durduran, Cumhurbaşkanı Ve Başbakanı  Eleştirdi
15 Nisan 2011 Cuma Saat 11:15

Durduran, Cumhurbaşkanı Ve Başbakanı Eleştirdi

YKP Yürütme Kurulu üyesi Alpay Durduran, UBP ve hükümetle ilgili gelişmeler, Başbakan’ın erken seçimle ilgili açıklamalarını ve Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıs müzakerelerinde yürüttüğü politikayı eleştirdi.

YKP Yürütme Kurulu üyesi Alpay Durduran, UBP ve hükümetle ilgili gelişmeler, Başbakan’ın erken seçimle ilgili açıklamalarını ve Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıs müzakerelerinde yürüttüğü politikayı eleştirdi.

Alpay Durduran, hükümetle ilgili gelişmeler konusunda, “UBP muhalefetine karşı erken seçim diyen” Başbakan İrsen Küçük'ün “tehdidinin”, sadece “koltuk bulamayanları” ürküteceğini kaydetti.

Durduran, müzakereler konusundaysa, Kıbrıs’ta “çözüm isteyen” uluslararası toplumun çözüme önem vermediğini, sadece “çözülmemenin yarattığı sorunlardan kurtulmaya çalıştığını”, onun için müzakerelerde, bu konuyu oyalamanın, uluslararası sorun çıkarmadan, “oldu oluyor” şeklinde davranmanın yeterli olduğunu ve bunun yapıldığını iddia etti.

Çeşitli konulardaki son gelişmeleri değerlendiren Durduran, “Kıbrıs konusunun, Kıbrıslılar için ise bunun hayat memat meselesi olduğunu belirterek, son mitingleri ekonomik sıkıntıya bağlayanları” eleştirdi.

Durduran, şöyle dedi:

“Bu konuda halkın verdiği mesaj açıktır. Olay siyasidir ve siyasi olduğunu açıklayanlar doğruyu söylemişlerdir. Genel grev olacak da siyasi olmayacak, olacak iş değildir. Tepki, halkın bağrına bastığı tüm tepki gösteren kişi ve kuruluşlarda kendini anlatmaktadır. Koltuk için oraya katılanlar bu tepkiyi gizleyememiştir.

Halk çözümsüzlükten bıkmıştır ve çözüm olmadan hastane kapısında beklemekten kurtulmanın da Sosyal Sigorta haklarının ödenmesinin de ve tüm diğer sorunların da çözümünün bulunamayacağını çoktan anlamıştır.”

Bu haber toplam 1749 defa okunmuştur
Durduran, Cumhurbaşkanı Ve Başbakanı Eleştirdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans