Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yunanistanda Ekonomik Kriz
15 Nisan 2011 Cuma Saat 12:18

Yunanistanda Ekonomik Kriz

Yunanistanda, ekonomik krizin olumsuz etkileri her alanda sürerken, Atina Meçovio Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, imkansızlıklar nedeniyle 4 Mayıstan itibaren eğitime ara verme kararı aldı.

Yunanistan'da, ekonomik krizin olumsuz etkileri her alanda sürerken, Atina Meçovio Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, "imkansızlıklar" nedeniyle 4 Mayıs'tan itibaren eğitime ara verme kararı aldı.

Fakülte'den yapılan açıklamada, emeklilik nedeniyle okuldan ayrılan öğretim üyelerinin yerine yenilerinin atanmaması nedeniyle Fakültenin faaliyetlerini sürdüremeyecek duruma geldiği belirtilerek, öğretim üyeleri genel kurulu kararıyla 4 Mayıs'ta gercekleştirilecek açık genel kurul toplantısının ardından fakültenin faaliyetlerini durduracağı bildirildi.

Bu arada, bugün başkent Atina'da, hükümetin ülkedeki mali krizin aşılmasına yönelik aldığı önlemler çerçevesinde, emekli olan her 5 kişiye karşılık sadece bir kişinin işe alınmasıyla ilgili olan uygulamasını ve eğitim kurumlarına getirilen mali kısıtlamaları protesto eden üniversite öğretim üyeleri Eğitim Bakanlığı önünde gösteri yaptı.

Aynı zamanda, ülke genelinde üç saatlik iş durdurma eylemi yapan öğretim üyeleri, Eğitim Bakanı Yardımcısı Yannis Panaretos ile yaptıkları görüşmede, ekonomik önlemler çerçevesinde eğitim kurumlarına getirilen mali kısıtlamaların üniversitelere "diz çöktürerek, işlevini yapamaz duruma getirdiğini" belirterek, bu konudaki taleplerinin hükümet tarafından dikkate alınmaması durumunda süresiz greve gideceklerini bildirdi.

Bu haber toplam 1842 defa okunmuştur
Yunanistanda Ekonomik Kriz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans