Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rizeliler 114 Kktcli Öğrenciyi Misafir Ediyor
15 Nisan 2011 Cuma Saat 12:46

Rizeliler 114 Kktcli Öğrenciyi Misafir Ediyor

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Eğitim Öğretim Hizmetlerin Geliştirilmesi ve Katkı Projesi kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden (KKTC) öğrenciler, Rizeye geldi.

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ''Eğitim Öğretim Hizmetlerin Geliştirilmesi ve Katkı Projesi'' kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) öğrenciler, Rize'ye geldi.

Karpaz Bölgesi Dipkarpaz beldesindeki Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu’nun 114 öğrencisiyle, Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Mehmet Koray, eğitim öğretim uzmanları, genel ortaöğretim çalışanları, okul müdürü ve öğretmenler, belediye meclis üyelerinden oluşan 33 kişilik yönetici grup Rize'ye geldi.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik'i ziyaret eden KKTC'li öğrencilere, Rize bezinden yapılan atkı hediye edildi. Çelik, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın özel isteği ve arzusu doğrultusunda yapılan ziyaretin, ilin kültürel ve yöresel farklılıklarını görmek için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Vali Hacımüftüoğlu ise öğrencilerin misafir olacakları evlerle belki de bir ömür boyu bağlantı kuracaklarını, bu nedenle ziyaretin çok kıymetli olduğunu ifade etti.

Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci de, Başbakan Erdoğan'ın özel talimatları doğrultusunda kendilerine tahsis edilen bir uçakla Türkiye'ye geldiklerini belirterek, bundan da son derece memnun olduklarını kaydetti.

KKTC'li öğrenciler, daha sonra ildeki 15 ilköğretim okulun yönetimi tarafından mihmandar ailelere teslim edildi. Mihmandar aileler kendileri hazırlayacakları bir programla misafir öğrencileri gezdirecekler.

Bu haber toplam 12700 defa okunmuştur
Rizeliler 114 Kktcli Öğrenciyi Misafir Ediyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans