Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 Mayıs Atatürk Meydanında
15 Nisan 2011 Cuma Saat 13:38

1 Mayıs Atatürk Meydanında

1 Mayıs İşçi Bayramı, “1 Mayıs Tertip Komitesi”nin düzenleyeceği mitingle kutlanacak.

1 Mayıs İşçi Bayramı, “1 Mayıs Tertip Komitesi”nin düzenleyeceği mitingle kutlanacak.

Komite adına açıklama yapan Dev-İş Genel Başkanı Mehmet Seyis, 1 Mayıs günü saat 18.30’da Kuğulu Park’ta toplanarak yapılacak yürüyüşün ardından Atatürk Meydanı’nda miting gerçekleşeceğini bildirdi.

Seyis, 19 Nisan Salı günü saat 15.00’te KTOEÖS lokalinde yapılacak toplantıya katılmak isteyen diğer örgütlerin de katılarak organizasyona katkıda bulunabileceklerini belirtti.

Sendikal Platform Eylem Komitesi ile siyasi parti temsilcilerinin dünkü toplantılarında, toplumsal varoluş mücadelesindeki birlikteliklerini teyit ettiğini kaydeden Seyis, toplantıda 1 Mayıs İşçi Bayramı mitinginin de ele alındığını, gerekli çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

1 Mayıs Pazar günü saat 18.30’da Kuğulu Park’ta toplanarak Sarayönü Meydanı’na yürüneceğini ve miting yapılacağını bildiren Mehmet Seyis, programla ilgili detayların önümüzdeki hafta açıklanacağını belirtti.

Seyis, “kazanılmış haklara saldırıların arttığı, işçi ve emekçilerin 125 yıl önce canları pahasına kazandığı birçok hakkın ortadan kaldırılmaya çalışıldığı bu dönemde” 1 Mayıs’ın ayrıca önem kazandığını belirterek, “AKP-UBP hükümetlerinin dayatma paketlerine ve toplumsal varlığı tehdit etmelerine 1 Mayıs mitingiyle bir kez daha cevap verileceğini” kaydetti.

Bu haber toplam 1675 defa okunmuştur
1 Mayıs Atatürk Meydanında Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans