Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sky Havayolları Kktc’ye İlk Seferi
15 Nisan 2011 Cuma Saat 14:42

Sky Havayolları Kktc’ye İlk Seferi

Türkiye’de Antalya merkezli olan özel havayolu şirketi Sky Havayolları Türkiye’den KKTC’ye başlattığı charter seferlerin ilkini bugün yaptı.

Türkiye’de Antalya merkezli olan özel havayolu şirketi Sky Havayolları Türkiye’den KKTC’ye başlattığı charter seferlerin ilkini bugün yaptı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan 56 yolcusuyla kalkış yapan ve saat 12.00’de Ercan Havalimanı’na gelen Sky Havayolları törenle karşılandı. Yolculara karanfil verildi.

Ercan Sivil Havacılık ekipleri tarafından su gösterisi eşliğinde yapılan karşılama törenine Başbakan İrsen Küçük de katıldı. Törene Küçük’ün yanı sıra Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ve yetkililer katılırken, Sky Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Görgülü ile şirket yetkilileri de hazır bulundu.

Tören, Başbakan Küçük, Ulaştırma Bakanı Saner ve Sky Havayılları Yönetim Kurulu Başkanı Görgülü’nün konuşmalarının ardından uçak önünde anı fotoğrafı çektirilmesi ve kokteylle tamamlandı.

Bu arada bugün Ercan Havalimanı’na yeni bir şirket daha uçuş gerçekleştiriyor. Türkiye’de faaliyet gösteren Türk ve İngiliz ortaklığı olan Tailwind Havayolları bugün saat 15.00’te Ercan’a Almanya’dan yolcu getirecek.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük Sky uçağını karşılama töreninde yaptığı konuşmada, iki gündür turizm alanında güzel gelişmeler olduğunu, bugün de KKTC’ye 2 yeni havayolu şirketinin uçuş düzenlediğini belirtti.

Küçük, ülkede en çok değer verdikleri sektörlerden olan turizmin geliştiğini, ancak turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olan KKTC’de turizmin daha da gelişmesi için ellerinden gelen gayreti ortaya koyduklarını vurguladı.

KKHY KISMETSE YAKINDA…

Bu yılın Türkiye’de “KKTC yılı” ilan edilmesi için çaba sarf eden Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Küçük, bugün KKTC’ye 6. havayolu şirketinin iniş yaptığını, kısmetse yakın bir tarihte de KKTC’nin milli havayolu olacak olan Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’nın uçmasıyla sayının artacağını ve bundan ülkenin kazanacağını kaydetti.

Küçük, hükümet olarak turizm alanında yapılan çalışmalar ile yatırımlara büyük destek verdiklerini ve her türlü katkıya hazır olduklarını belirterek, turizmde gelişmenin konuşarak veya nutuk atarak değil, altyapı çalışmalarının yapılmasıyla olacağına işaret etti.

SIRA ERCAN’DA…

Bu çerçevede ülkeye gelen turistin karşılamadan, transfere, uçak alanından çevreye kadar tüm şartların önemli olduğunu ve bunların düzeltilmesi için çalıştıklarını ifade eden Küçük, sıranın Ercan Hava Limanı’nda olduğunu söyledi.


Başbakan İrsen Küçük, yakında Ercan’da “Yap-İşlet-Devret” modeli ile ihaleye çıkacaklarını ve ülkeye körüklü modern bir hava limanı kazandıracaklarını belirterek, bunun yanında pistin de uluslar arası standartlarda büyük uçakların da inebileceği geniş ve uzun bir şekle getirileceği, ayrıca ikinci bir pistin yapılacağını söyledi.

Turizm alanında yapılan yatırımlar ve alınan tedbirlerle bu yıldan ümitli olduklarını söyleyen Küçük, bugün ayrıca ülkeye yeni bir şirketin daha İtalya ve Almanya gibi ülkelerden charter sefer başlatacağını ve 15.00’te ülkeye ineceğini belirtti.

Küçük, tüm bu uçuşların başarılı olmasını ve ülkeye bol turist gelmesini temenni etti.

SANER

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner de, bugün ülkeye başlatılan yeni bir seferden duyduğu mutluluğu dile getirerek, ülkeye yeni sefer başlatan şirkete teşekkür etti.

Saner, ülkede turizmin lokomotif sektör olduğunu, bu yüzden charter seferlerin de önem taşıdığını belirterek, ülkeye ne kadar çok şirket sefer yaparsa ulaşım kalitesinin ve tatlı rekabetin o kadar artacağını, bunun da ülke ekonomisine yansıyacağını vurguladı.

Kuzey Kıbrıs Hava Yollarının da hizmete girmesiyle genelde KKTC’nin kazanacağını belirten Saner, uçuşların ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

Sky Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Görgülü de, 10 yıldır faaliyette olan şirketlerinin bugün KKTC’ye sefer başlatmasından dolayı gururlu olduklarını belirterek, yıllar içinde kazandıkları tecrübelerle KKTC’ye hizmet edeceklerini söyledi.

Görgülü, şirketin Avrupa’da yılın en iyi charter havayolu şirketi seçildiğini de anımsatarak, şirketin 7 olan uçuş noktasını bugün 8’e çıkardığını kaydetti.

Görgülü, KKTC’den sadece Türkiye’ye değil Hollanda, Almanya ve Polonya’ya da uçmayı hedeflediklerini söyleyerek, Başbakan Küçük’e de kendilerini karşılayarak onurlandırdığı için teşekkür etti.

 

Bu haber toplam 12600 defa okunmuştur
Sky Havayolları Kktc’ye İlk Seferi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans