Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefkoşa Asfalt Çalışmaları
15 Nisan 2011 Cuma Saat 15:11

Lefkoşa Asfalt Çalışmaları

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), havaların ısınması ve asfalt dökümüne uygun ısıya ulaşılmasıyla geniş çaplı bir asfalt döküm çalışmasına başlıyor. Bu yıl için Lefkoşa geneline 40 bin ile 50 bin ton arasında asfalt dökülmesi p

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), havaların ısınması ve asfalt dökümüne uygun ısıya ulaşılmasıyla geniş çaplı bir asfalt döküm çalışmasına başlıyor. Bu yıl için Lefkoşa geneline 40 bin ile 50 bin ton arasında asfalt dökülmesi planlanıyor.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, çeşitli bölgelerde önceden belirlenen noktalara asfalt dökümleri için ekipler çalışmalarına başlarken, şu anda Lefkoşa’daki belirlenen yollara yama asfalt dökümlerine hız verildi.

LTB ekipleri, asfalt yamalama işlemini havaların müsait olduğu her dönem gerçekleştiriyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, altyapısı tamamlanan bölgelerde asfalt çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade ederek, Lefkoşalıya verdiği sözleri tutmaya devam edeceğini söyledi.

Bulutoğluları, geçmiş dönemlerde kanalizasyonu olmayan, asbestli su borusu değişmeyen yollara asfalt döküldüğünü, bunun sonucunda da o asfaltın tekrardan sökülmesinin söz konusu olduğunu belirterek, “Bu yüzden altyapı çalışması tamamlanmayan yollara asfalt dökmüyoruz” dedi.

Lefkoşa’nın birçok noktasında alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını vurgulayan Bulutoğluları, bundan sonraki süreçte asfaltlama ve kaldırım işlerinin ağırlıklı olacağını belirtti.

Bu haber toplam 13425 defa okunmuştur
Lefkoşa Asfalt Çalışmaları Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans