Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ctp Güzelyurt’ta Erken Seçimi Tartıştı
15 Nisan 2011 Cuma Saat 15:15

Ctp Güzelyurt’ta Erken Seçimi Tartıştı

Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP - BG) Güzelyurt İlçesi dün akşam gerçekleştirdiği kitle toplantısında, 25 Nisan’da Lefkoşa İnönü Meydanı’nda Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ile birlikte yapılacak olan şölen ba

Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik Güçler (CTP - BG) Güzelyurt İlçesi dün akşam gerçekleştirdiği kitle toplantısında, 25 Nisan’da Lefkoşa İnönü Meydanı’nda Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ile birlikte yapılacak olan şölen başta olmak üzere, yaklaşan parti kurultayı ve erken seçim konuları ele alındı.

Parti basın bürosundan verilen bilgiye göre, toplantıda referandumun yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilecek mitinge yönelik çalışmalar değerlendirildi.

CTP - BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan’ın yönettiği ve CTP Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve Örgüt Sekreteri Eşref Vaiz’in de hazır bulunduğu Güzelyurt İlçe toplantısında, Kıbrıs sorununda gelinen aşamanın da değerlendirildiği, 2004 referandumunda elde edilen % 65’lik evet oyunun önemine dikkat çekilerek, mitinge yığınsal katılımın gerekliliğinin vurgulandığı ifade edildi.

CTP - BG Güzelyurt İlçesi kitle toplantısında, partinin kurultaya yönelik çalışmalarının da gözden geçirildiği; katılımcıların, genel başkan adaylığı ve parti meclisi üyeliği adaylığı konusundaki tüzüksel hükümler ve kurultaya giderken takip edilecek takvim konusunda bilgilendirildikleri kaydedildi.

Toplantıda ayrıca CTP’nin diğer muhalefet partileri ile birlikte UBP Hükümeti’ne verdiği güvensizlik önergesi de değerlendirildi. Yapılan konuşmalarda parti meclisinin erken seçim çağrısına dikkat çekilerek parti kadrolarının her an seçime hazır olunmasının gerekliliği üzerinde duruldu.

Bu haber toplam 13869 defa okunmuştur
Ctp Güzelyurt’ta Erken Seçimi Tartıştı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans