Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sky Havayolları tanıtım toplantısı düzenledi
16 Nisan 2011 Cumartesi Saat 17:10

Sky Havayolları tanıtım toplantısı düzenledi

Sky Havayolları, İstanbul - Ercan seferlerinin başlamasıyla ilgili tanıtım toplantısı düzenledi.

Sky Havayolları, İstanbul - Ercan seferlerinin başlamasıyla ilgili tanıtım toplantısı düzenledi.

İstanbul Sabiha Gökçen’den Ercan Havaalanı’na haftanın 3 günü gerçekleşecek seferler yanında, Sky Havayolları 13 Mayıs’tan itibaren yine haftanın 3 günü olmak üzere bu kez Antalya’dan Ercan’a sefer başlatacak.

İlk seferini dün Sabiha Gökçen - Ercan arasında gerçekleştiren havayolu, bununla ilgili olarak Cratos Premium Hotel’de tanıtım toplantısı düzenledi.

Toplantıya Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti Turizm Müşaviri Bekir Karaduman, Sky Havayolları Genel Müdürü ve Kayı Grup Türkiye CEO’su  Tahir Görgülü, Sky Havayolları Kıbrıs Temsilcisi İsmail Abidin, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu’nun yanısıra turizm sektörü temsilcileri katıldı.

SANER

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner yaptığı konuşmada, Sky Havayolları’nın KKTC’ye başlattığı tarifeli seferlerden duyduğu memnuniyeti belirterek, hükümet programı doğrultusunda bakanlığın aldığı kararla ülkeye gelen havayolu sayısını 2 katına çıkardıklarını belirtti.
Bir ada ülkesi olarak turizmde daha üst noktaya ulaşabilmek için ulaşıma büyük önem verilmesi gerektiğini ifade eden Saner, ülkeye uçan hava yolu şirketi sayısının artmasının hava yolu ulaşımına kalite ve konforun yanısıra bilet ücretlerinde ucuzlama yaratacağını, bu tatlı rekabetin ülkeye önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Bu aşamadan sonra hükümete ve bakanlığa düşen görevin Ercan Devlet Hava Limanı’na “yap işlet devret” modeliyle daha çağdaş bir terminal binası kazandırmak olduğunu belirten Bakan  Saner, bu proje için gerekli tüm çalışmaların tamamlandığını söyledi.

KKTC’ye uçan havayolu şirketlerinin sayısının artmasıyla birlikte Ercan Hava Limanı’nın yolcu yoğunluğu bakımından Türkiye’deki 4 büyük hava limanından sonra gelmeye aday olacağını da ifade eden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, Sky Hava Yolları’nın uçaklarında Kuzey Kıbrıs’a özgü motifler taşıyacak olmasının da anlamlı olduğunu vurguladı.

GÖRGÜLÜ

Sky Havayolları Genel Müdürü ve Kayı Grup Türkiye CEO’su Tahir Görgülü ise, 11 yıllık bir geçmişe sahip Sky Havayolları’nın, şirket olarak KKTC’ye sefer başlatmasından duyduğu mutluluğu belirtti.

Sky Havayolları’nın dünden itibaren, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ercan Havalimanı arasında, haftanın 3 günü tarifeli seferlere başladığını, 13 Mayıs’tan itibaren ise Antalya ile Kıbrıs arasında da haftanın 3 günü olmak üzere sefer başlatacağını aktaran Görgülü, bu destinasyonlardaki uçuş fiyatını 59 TL olarak belirlediklerini kaydetti.

Sky Havayolları olarak Yavruvatan Kıbrıs’ı en önemli destinasyonlar arasında gördüklerini ifade eden Görgülü, Antalya - Ercan  arasında gerçekleşecek seferlerin, Antalya’ya gelen yabancı turistlerin KKTC’ye taşınmasına da imkan tanıyacağını söyledi.

ABİDİN

Sky Havayolları Kıbrıs Temsilcisi İsmail Abidin de konuşmasında, Türkiye’ye Avrupa’dan en fazla turist taşıyan şirketlerden biri olan Sky Havayolları’nın KKTC seferlerinin başladığını belirterek, seferlerin ülke turizmi ve taşımacılığına ivme kazandıracağını belirtti.

Bu haber toplam 1752 defa okunmuştur
Sky Havayolları tanıtım toplantısı düzenledi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans