Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YDÜ Londra da
16 Nisan 2011 Cumartesi Saat 18:29

YDÜ Londra da

YDÜ Hastanesi ile CyprusXP Travel heyetleri; İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ve en büyük sağlık turizmi fuarlarından biri olarak da kabul gören “Destination The Health & Medical Tourism Show”a katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi ile CyprusXP Travel heyetleri; İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ve en büyük sağlık turizmi fuarlarından biri olarak da kabul gören “Destination The Health & Medical Tourism Show”a katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden yapılan açıklamada; son yıllarda dünyada giderek yükselen ve 400 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşan sağlık turizmi pazarına, Kuzey Kıbrıs’ı da alternatif bir destinasyon olarak tanıtabilmek amacıyla başlatılan girişimlerin devam ettiği bildirildi.

Açıklamada; Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan ile CyprusXP Travel Direktörü Zeki Ziya’nın ortak başkanlıklarında oluşturulan on kişilik heyetin, Londra’nın Olympia Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Destination The Health & Medical Tourism Show” adlı sağlık turizmi fuarında ülkeyi başarı ile temsil ettikleri belirtildi.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Açıklamada,  KKTC’nin Londra Temsilcisi Kemal Köprülü’nün de katılımıyla bir basın toplantısı da düzenlendiği ifade edilerek, toplantıya yerli, yabancı basın mensupları yanında, sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren tur operatörlerinin de oldukça yüksek düzeyde ilgi gösterdiği bildirildi.

YDÜ HASTANESİ LONDRA OFİSİ...

Öte yandan, YDÜ Hastanesi Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan’ın verdiği bilgiye göre; YDÜ Hastanesi’nde verilen sağlık hizmetlerinin yerinde takip edilebilmesine yönelik olarak, İngiltere’de, YDÜ Hastanesi’ni sağlık turizmi alanında “Dominion Travel”in temsil edeceği bildirildi.

Bilgide; YDÜ Hastanesi’nin, Kuzey Londra’da Palmers Green’de hizmet vermeye başlayan “Dominion Travel” adını taşıyan ofisinin, YDÜ Hastanesi ile çok kısa süre içinde “on-line” çalışacağı belirtildi.

Bu haber toplam 13801 defa okunmuştur
YDÜ Londra da Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans