Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Et Tedarikçileri Ve İmalatçıları Birliği (Ketib) Kuruldu
17 Nisan 2011 Pazar Saat 08:20

Et Tedarikçileri Ve İmalatçıları Birliği (Ketib) Kuruldu

KKTC’de et tedarikçiliği ve ticareti faaliyetinde bulunan veya et mamulleri üreten veya işleyen dört kurum biraraya gelerek Kuzey Kıbrıs Et Tedarikçileri ve İmalatçıları Birliği (KETİB)’i kurdu.

KKTC’de et tedarikçiliği ve ticareti faaliyetinde bulunan veya et mamulleri üreten veya işleyen dört kurum biraraya gelerek Kuzey Kıbrıs Et Tedarikçileri ve İmalatçıları Birliği (KETİB)’i  kurdu.

Nice To Meat Ltd, Aket Ltd, Güngören Et Ltd ve Bey-Et Ltd tarafından oluşturulan KETİB’in amacı, et, işlenmiş et ürünleri, hayvancılık ve hayvan atıkları sektörünün gelişmesine katkıda bulunmak.

“KETİB bu amaçla, sektör sağlamlılığı ve tüketici güvenini  oluşturmak için her tür faaliyette bulunacaktır” denilen konuyla ilgili yazılı açıklamada, KETİB’in kurucu başkanlığına Abdullah Öztolgalı’nın, asbaşkanlığa da Halil Akbıçak’ın getirildiği kaydedildi.

Birlik tüzüğüne göre, Kasaplar Birliği’nin KETİB’in doğal ve otomatik üyesi ve yönetim kurulu üyesi olacağı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“KETİB, tüketicinin daha ucuza et yemesi, ülke ekonomisinin genel olarak rekabet gücünün artması, devletin sektörden daha fazla vergi geliri elde etmesi (kayıt dışılıkla ve kaçakçılıkla mücadele), et ürünleri imalatı yapan şirketlerin rekabet gücünü artırması, hayvancılık sektörünün gelişmesi ve Güney–Kuzey arasındaki fiyat makasları azalmasını sağlamak için objektif ve şeffaf düzenleyici-denetleyici mevzuatların ve politikaların oluşması için çalışmalar yapacak, paydaşları ile birlikte ortak mücadeleler yapacaktır.

KETİB, tüzüğüne uygun üyelik standartlarında faaliyet gösteren sektördeki tüm işletmelerin birliğe üye olmasını memnuniyetle karşılar. Sektördeki işletmeleri, hep birlikte sektör sağlamlığı ve tüketici güveni (daha sağlıklı ve ucuz et - et ürünleri) konusunda çalışmaya davet eder.”

Bu haber toplam 11281 defa okunmuştur
Et Tedarikçileri Ve İmalatçıları Birliği (Ketib) Kuruldu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans