Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaya Brüksel’de Temaslar Yaptı
17 Nisan 2011 Pazar Saat 08:22

Kaya Brüksel’de Temaslar Yaptı

Aydınlık Yarınlar Hareketi Başkanı Anıl Kaya, Brüksel’de temaslarda bulundu ve Avrupa Parlamentosu’nda AP milletvekilleri ile görüştü.

Aydınlık Yarınlar Hareketi Başkanı Anıl Kaya, Brüksel’de temaslarda bulundu ve  Avrupa Parlamentosu’nda AP milletvekilleri ile görüştü.

Aydınlık Yarınlar Hareketi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Kaya, Brüksel’de Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı ve Yüksek Seviyede Temas Grubu Başkanı Libor Roucek, Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Eş-Başkanı- Dış İlişkiler Komitesi Üyesi ve AP İnsan Hakları Alt komitesi Başkanı  Fransız Parlamenter Helen Flature ve Temas Grubu üyesi Avusturyalı AP Parlamenter Angelica Werthmann ile bir araya geldi.

Temaslarında Aydınlık Yarınlar Hareketi’nin çalışmaları, vizyon ve hedefleri hakkında bilgi veren Kaya, Kıbrıs konusu, sosyal konular, sivil toplum gelişiminin önemi, ekonomik konular, direk ticaret ve izolasyonlara yönelik düşüncelerini aktardı.

Kaya, görüşmelerin samimi ve karşılıklı görüş alışverişi şeklinde geçtiğini belirterek, “Halkımızın bu değerlerle iç içe yaşama özlemi vardır.Bunun yollarını aramalıyız. Annan Planı referandumu bizlere bir evet  ile dünyaya bağlanamayacağımız göstermiştir. Bu da bizlere haksızlıktır inancındayız” dedi.

Kıbrıslı Türklerin “dünyalı olma” özleminin göz ardı edilmemesinin önemine değinen Kaya, Kıbrıslı Türklerin  çevreyi koruyan, sürdürülebilir bir ekonomik kalkınmaya acilen ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Avrupa Birliği yetkililerinin Kıbrıslı Türk’lerle diyalog halinde olmalarının önemine de dikkat çeken Kaya, “Bizler bu topraklarda varız, bunun bilinmesi ve görülmesi lazım” dedi.

Aydınlık Yarınlar  Hareketi’nin Avrupa ile köprü kurmak arzusunda olduğunu vurgulayan Kaya, Hareket olarak dördüncü kez Brüksel’de olduklarını, bu temasların artarak devam edeceğini söyledi.

Ziyaret çerçevesinde Kaya, Avrupa Politika Merkezi’nden ‘EPC’ Türkiye ve Kıbrıs uzmanı  Amanda Paul ile de çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Bu haber toplam 1677 defa okunmuştur
Kaya Brüksel’de Temaslar Yaptı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans