Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm Bakanı Üstel, İzmir’den Döndü
17 Nisan 2011 Pazar Saat 16:16

Turizm Bakanı Üstel, İzmir’den Döndü

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın resmi davetlisi olarak İzmir’deki 35. Turizm Haftası etkinliklerine katılan Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel KKTC’ye döndü.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın resmi davetlisi olarak İzmir’deki 35. Turizm Haftası etkinliklerine katılan Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel KKTC’ye döndü. Üstel adaya dönüşünde, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın 13 Mayıs’ta KKTC’ye geleceğini, ayrıca Otelcilik ve Turizm Okulu’nun yeniden açılacağını bildirdi.

Üstel saat 17.00 sıralarında geldiği Ercan Havaalanında, basına açıklamalarda bulundu. Üstel’e İzmir ziyaretinde eşlik eden Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu da basın toplantısında hazır bulundu.

Üstel yaptığı açıklamada, 35. Turizm Haftasının açılışında bir konuşma yaparak KKTC’yi medyada ve yerel yönetimler düzeyinde daha fazla tanıtma fırsatı bulduklarını, aynı zamanda Anavatan Türkiye’de tatil düşünenlerin KKTC’yi tercih etmelerini istediklerini bildirdi.

Üstel, TC Kültür ve Turizm Bakanı Günay’a da gösterdiği sıcak ilgiden dolayı teşekkür etti.

Günay’ın 13 Mayısta TÜRSAB Başkanı Yıldırım Ulusoy’la birlikte Kıbrıs’ta olacağını ve Otelciler Birliği’nin bir ödül törenine katılacaklarını bildiren Üstel, Günay ve Ulusoy’un tanıtım açısından KKTC’ye yardım edip önünü açtığını kaydetti.

Ekonomik nedenlerle kapatılmak zorunda kalınan Otelcilik ev Turizm Okulu (OTEM)’in TÜRSAB ve TC Turizm Bakanlığı katkılarıyla yeniden gündeme getirileceğinin sözünü de aldıklarını söyleyen Üstel, Günay’ın ziyareti sırasında protokol imzalayıp okulu tamir ve tadil ederek turizm elemanı yetiştirmeye başlanacağını ifade etti.

İzmir Ticaret Odası, İzmir Valisi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile de temaslarda bulunduklarını söyleyen Üstel, 2011’in “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilmesiyle tanıtım için yardım sözü aldıklarını; ilerleyen günlerde Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya gibi büyük yerleşim birimlerinde tanıtımlara devam edileceğini bildirdi.

Üstel ayrıca, TÜRSAB Başkanı Yıldırım Ulusoy’un tur operatörlerine, turistlerin birinci önceliğinin Kıbrıs olması çağrısında bulunduğunu da söyledi.

Üstel bir soruya karşılık, turizmde kalifiye elemana ihtiyaç bulunduğunu, bu elemanlar KKTC’den bulunamazsa Türkiye’den getirme yoluna gidileceğini söyledi.

Üstel, bir yıl içinde turizm okulunun yeniden devreye girmesiyle tekrardan otellerin ihtiyacının yerel işgücünden karşılanabileceğini ekledi.

Bu haber toplam 13090 defa okunmuştur
Turizm Bakanı Üstel, İzmir’den Döndü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans