Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuk Esirgeme Kurumu Ziyarette
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 07:58

Çocuk Esirgeme Kurumu Ziyarette

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu (KTÇEK), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nı (TEGV) ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu (KTÇEK), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nı (TEGV) ziyaret etti.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre, KTÇEK, 2011 - 2012 Eğitim Yılı içerisinde açılmak üzere hazırlıklarını sürdürdüğü “Etüd Merkezi” çerçevesinde TEGV’in bu alandaki tecrübelerinden yararlanmak ve potansiyel işbirliği noktalarını belirlemek üzere TEGV’in İstanbul’da yer alan merkezinde bilgilendirme toplantılarına katıldı ve vakfın eğitim parkları ile öğrenim birimlerini ziyaret ederek yerinde gözlemlerde bulundu.

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’nun TEGV ziyaretine KTÇEK Genel Başkanı Ayşe Coşar, Başkan Yardımcısı Tanju Örek, Genel Sekreter Özge Yücesoy, Yönetim Kurulu ve Etüd Projesi Komitesi üyeleri Selma Işıktaş Arıl ve Özlem Var katıldı.

KTÇEK Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile gerçekleştirdiği çalışmalarda vakıf, Eğitim ve Gönüllü, Saha Planlama ve Teşkilatlandırma, Kaynak Geliştirme, Kurumsal İletişim, İçerik ve Araştırma Geliştirme departmanları ile ayrı ayrı çalışma toplantılarına katılarak görüş alışverişinde bulundu.

Heyet, TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahin ile de biraraya geldi.

KTÇEK Genel Başkanı Ayşe Coşar yaptığı açıklamada, yoğun bir şekilde hazırlıklarını sürdürdükleri Etüd Projesi açısından TEGV ziyaretinin çok verimli geçtiğini ifade etti.

Coşar, 15. yaşını kutlayan TEGV’in Türkiye’de eğitim alanında yakaladığı büyük başarının Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu olarak kendilerine ilham kaynağı olduğunu ve çalışmalarına ışık tuttuğunu belirtti.

Önümüzdeki eğitim yılı içerisinde Lefkoşa Sur içinde açmayı planladıkları Etüd Merkezi ile ilgili de bilgi veren Coşar, bu merkezin maddi durumu yetersiz ailelerin çocuklarına örgün eğitim saatleri dışında kalan zamanlarda hizmet vereceğini ifade ederek, özellikle çocukların yaratıcılığını, özgür düşünme becerilerini, yeteneklerini ortaya çıkaracak içeriğe sahip eğitim programlarının geliştirilmesi konusunda TEGV ile yaptıkları çalışmaların ufuk açıcı olduğuna dikkati çekti.

KTÇEK’in ülkenin en eski hayır kurumlarından birisi olduğunu vurgulayan Ayşe Coşar, sivil toplum örgütlerinin en fazla zorlandıkları alanlardan birisi olan kaynak geliştirme konusunda da TEGV ile yapılan çalışmaların çok yararlı olduğunu belirtti.

Coşar, sivil toplum örgütlerinin ayakta kalmalarının en önemli koşullarından birisinin de gönüllü çalışanlar olduğu noktasına dikkat çekerek, TEGV’in kurduğu gönüllülük sisteminin tüm sivil toplum örgütlerine örnek teşkil edecek nitelikte olduğunu gözlemlediklerini ve bu sistemi kendi kurumsal yapıları içerisinde de hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Coşar, Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu ile ilgili bilgi almak, bağışta bulunmak, üye olmak ya da gönüllü olarak çalışmak isteyenlerin kendileri ile info@ktcek.org elektronik posta adresinden temasa geçebileceklerini, kurumsal web sitesinin de yakında hizmete gireceğini de kaydetti.

Ayşe Coşar, özellikle Etüd Merkezi’nin hayata geçirilmesi ve sürdürülebilirliği açısından maddi manevi en küçük bir desteğin bile kendileri için çok büyük anlam ifade ettiğini vurguladı.

Bu haber toplam 12416 defa okunmuştur
Çocuk Esirgeme Kurumu Ziyarette Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans