Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KKTC, Spordan Tecrit Edilmiş Bir Ülke”
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 11:36

KKTC, Spordan Tecrit Edilmiş Bir Ülke”

TC Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, KKTC’nin spordan tecrit edilmiş bir ülke olduğunu ve spor ambargosunu yıkmaya çalıştıklarını söyledi.

TC Gençlik ve Spor Genel Müdürü (GSGM) Yunus Akgül, KKTC’nin spordan tecrit edilmiş bir ülke olduğunu ve spor ambargosunu yıkmaya çalıştıklarını söyledi.

Yunus Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, spor organizasyonlarında Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nin öncelikli bölgeler olduğunu kaydetti.

Her bölgenin kendi kapasitesine göre uluslararası organizasyonlara talip olduklarını belirten Akgül, ''Mersin'de Akdeniz Oyunları'na talip olduk. Sporu her tarafa yaymaya çalışıyoruz. Federasyonlarla işbirliği içindeyiz. Federasyonlara doğu ve güneydoğuda ne kadar fazla organizasyonlar yaparlarsa ona göre ek bütçe veriyorum. Teşviklerimiz var. Sporu bütün Türkiye'ye yaymak için teşkilat olarak çok fazla uğraşıyoruz'' diye konuştu.

Akgül, KKTC'yi diğer bölgelerden farklı tuttuklarını dile getirerek, ''Spordan tecrit edilmiş bir ülke. Spor ambargosunu yıkmaya çalışıyoruz. Federasyonlara yılbaşında bütçe verirken, Kuzey Kıbrıs'tan bir organizasyon olursa onun parasını ekstra veriyorum. Ayrıca Kuzey Kıbrıs'tan hentbol, basketbol gibi bazı takımları kendi ligimize aldık. Kaynaştırmaya çalışıyoruz'' dedi.

Bu haber toplam 12338 defa okunmuştur
KKTC, Spordan Tecrit Edilmiş Bir Ülke” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans