Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LEFKOŞA BELEDİYE ORKESTRASI CUMHURBAŞKANI EROĞLU’NA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 17:41

LEFKOŞA BELEDİYE ORKESTRASI CUMHURBAŞKANI EROĞLU’NA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Lefkoşa Belediye Orkestrası Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak, orkestranın Kıbrıs Halk Müzikleri ile konser CD’lerini sundu.

ORKESTRA ŞEFİ SÖZER EROĞLU’NA ORKESTRANIN CD’LERİNİ SUNDU

Lefkoşa, 18 Nisan 11 (T.A.K): 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Lefkoşa Belediye Orkestrası Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na nezaket ziyaretinde bulunarak, orkestranın Kıbrıs Halk Müzikleri ile konser CD’lerini sundu.

Cumhurbaşkanlığı toplantı salonunda Can Sözer başkanlığındaki Lefkoşa Belediye Orkestrası heyetini kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, LTB’yi kültür ve sanata verdiği destekten dolayı takdir etti ve desteklediğini söyledi.

Eroğlu, LTB’nin bünyesinde çok başarılı sanatçılar barındırdığını, küçükten yetenekler bulup ortaya çıkardığını ve yetiştirdiğini belirterek, ülkede her alanda çok yetenekli insanların bulunduğuna, ancak bunların bulunarak keşfedilmesinin önemine dikkat çekti. Sanatçıların katıldıkları her yerde ülkesini ve insanını en iyi şekilde temsil ettiğine de işaret eden Eroğlu, sanatçıları ortaya çıkaran şeflerin ise sabırla çalıştığını, çünkü şefliğin geniş yürek istediğini, sanatçıyı teşvik etmesi gerektiğini belirtti.

Eroğlu, şefle uyumlu çalışan sanatçıların her zaman başarılı olduğuna işaret ederek, orkestrada beste yapanların da bulunduğunu, bu kapsamda da KKTC için Türkiye’de de etki yapan besteler yapılabileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, orkestrayı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik de ederek, çalışmalarına destek belirtti.

Lefkoşa Belediye Orkestra Şefi Can Sözer de, orkestra olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak, çalışmalarına siyasilerden de övgü almanın kendilerine büyük bir motive olarak yansıdığını kaydetti.

Sözer, orkestranın kuruluşunun 20. yılı olduğunu ifade ederek, bu kapsamda 1.5 yıllık bir çalışmanın eseri olan Kıbrıs Halk Müzikleri CD’sini Cumhurbaşkanı Eroğlu’na sunduklarını belirtti.

Eroğlu’na konser CD’sini de veren Sözer, yabancı misyon şeflerine de verilebilecek olan CD’den Cumhurbaşkanlığı personeline de verilmesi için 25 adet CD sundu. Sözer, klasik alanda kendi çalışmalarının stüdyo kaydını yaptıklarını da anlattı.

Bu haber toplam 13010 defa okunmuştur
LEFKOŞA BELEDİYE ORKESTRASI CUMHURBAŞKANI EROĞLU’NA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans