Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“ALİCE HARİKALAR DİYARINDA” TÜRKİYE YOLCUSU
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 15:16

“ALİCE HARİKALAR DİYARINDA” TÜRKİYE YOLCUSU

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, “Alice Harikalar Diyarında” çocuk oyununu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 20-28 Nisan tarihleri arasında Türkiye’de sahneye koyacak.

Lefkoşa, 18 Nisan 11 (T.A.K.): Lefkoşa Belediye Tiyatrosu, “Alice Harikalar Diyarında” çocuk oyununu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 20-28 Nisan tarihleri arasında Türkiye’de sahneye koyacak.

Belediye Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre oyun Ankara Devlet Tiyatrosu “6. Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelenecek. Festivale Lefkoşa Türk Belediyesi’nin yanı sıra İtalya, Başkordistan, Kanada, ABD, Letonya, Bulgaristan, Fransa, Togo, Endonezya, İsrail ve Hollanda gibi ülkelerden tiyatro ekiplerinin de katılacağı ifade edildi.

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ekibinin, Konya Devlet Tiyatrosu “4. Bin Nefes Bir Ses” Festivali’ne de katılacağı belirtilen açıklamada, bu festivalde de Türkçe tiyatro yapan ülkeler arasından Çuvaşistan, Kazakistan, Moldova, Ukrayna, Başkordistan ve Türkmenistan’ın temsil edileceği kaydedildi.

(KAR/can)

Bu haber toplam 1619 defa okunmuştur
“ALİCE HARİKALAR DİYARINDA” TÜRKİYE YOLCUSU Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans