Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MALİYE BAKANI TATAR LEFKOŞA FUAR ALANI BELEDİYE AÇIK PAZARI İLE HASPOLAT’TAKİ BİR ÇİFTLİĞİ ZİYARET ETTİ
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 18:33

MALİYE BAKANI TATAR LEFKOŞA FUAR ALANI BELEDİYE AÇIK PAZARI İLE HASPOLAT’TAKİ BİR ÇİFTLİĞİ ZİYARET ETTİ

Maliye Bakanı Ersin Tatar, hafta sonu Lefkoşa Fuar Alanı Belediye Açık Pazarı ile Haspolat’taki bir sebze ve hayvan üretimi yapan çiftliği ziyaret etti.

TATAR: “BAHARLA BİRLİKTE EKONOMİYE CANLILIK GELDİ”

Lefkoşa, 18 Nisan 11 (T.A.K): Maliye Bakanı Ersin Tatar, hafta sonu Lefkoşa Fuar Alanı Belediye Açık Pazarı ile Haspolat’taki bir sebze ve hayvan üretimi yapan çiftliği ziyaret etti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, ziyaretlerinde esnaf ve halkla sohbet eden Tatar, ülkede son günlerde hüküm süren bahar havasıyla birlikte ekonomiye de canlılık geldiğini belirtti.

Tatar, üreticilerin gerek iç pazar gerek ihracat amaçlı üretimini görmekten gurur duyduklarını belirterek, Yeşilırmak’ta üretilen çileğin, Haspolat’ta üretilen taze sebzenin çarşıya çıkmış olmasının vatandaşı mutlu ettiğini kaydetti.

Pazar yerini dolaşırken iç pazarda üretilen sebze ve meyvelerin çok ucuza satıldığını görünce halk adına sevindiğini de ifade eden Tatar, pazardan kendisinin de ucuz alışveriş yapma imkanı bulduğunu, esnafın ve tüketicilerin sorunlarını birebir kendilerinden öğrendiğini anlatarak, “gerek bürokratlarım gerek hükümet olarak sorunlara çözüm yolu bulmaya çalışacağız” dedi.

(EMR/CAN)

Bu haber toplam 13670 defa okunmuştur
MALİYE BAKANI TATAR LEFKOŞA FUAR ALANI BELEDİYE AÇIK PAZARI İLE HASPOLAT’TAKİ BİR ÇİFTLİĞİ ZİYARET ETTİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans