Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 NİSAN “DÜNYA KÜLTÜR MİRASI GÜNÜ”…
18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 15:49

18 NİSAN “DÜNYA KÜLTÜR MİRASI GÜNÜ”…

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Mustafa Kemal Kaymakamzade, vakıf eserlerinin tarihten bugüne gelen emanetler olduğuna işaret ederek “ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu değerlere sahip çıkmak asli görevlerimizdendir” dedi.

KAYMAKAMZADE: “VAKIF ESERLERİ TARİHTEN GÜNÜMÜZE GELEN EMANETLERDİR VE ECDADIMIZIN BİZLERE EMANET ETTİĞİ BU DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAK ASLİ GÖREVLERİMİZDENDİR”

Lefkoşa, 18 Nisan 11 (T.A.K.): Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Mustafa Kemal Kaymakamzade, vakıf eserlerinin tarihten bugüne gelen emanetler olduğuna işaret ederek “ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu değerlere sahip çıkmak asli görevlerimizdendir” dedi.

Kaymakamzade, 18 Nisan “Dünya Kültür Mirası Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, Kıbrıs Vakıflar İdaresi olarak evrensel değerlere sahip kültürel eserleri tanıtma, koruma ve mirasa sahip çıkma bilincini geliştirmek, kültürlerin ve kültürel değerlerin yok olmasını önlemek için görevlerini sürdürdüklerini belirtti. Kaymakamzade şunları kaydetti:

“Vakıf Eserleri tarihten günümüze gelen emanetlerdir ve ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu değerlere sahip çıkmak asli görevlerimizdendir. Bilindiği üzere ülkemizdeki birçok kültür mirası Kıbrıs Vakıflar İdaresi’ne aittir ve bu eserlerin korunması, restorasyonu ve çeşitli bakım çalışmalarının yapılarak gelecek nesillere aktarılması hususunda çeşitli kurum ve kuruluşlar ile işbirliği halinde projeleri hayata geçirmekteyiz.

Bu vesile ile eserlerimizi topluma kazandırma projelerimizde bizlerden desteğini esirgemeyen T.C Lefkoşa Büyükelçiliği, Türkiye Vakıflar Genel Müdürlüğü, UNOPS, UNDP-ACT ve UNDP-PFF’e bu anlamlı günde bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

Kültür varlıklarının korunması hususundaki çalışmalarının büyük bir titizlikle devam edeceğini vurgulayan Kaymakamzade, “Amacımız; bu evrensel kültür değerlerimizin özellik ve güzelliklerinin dünyaya tanıtılması, ülkemize hizmet vermesi ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarılmasıdır” dedi.

Kaymakamzade, “Vakıflar geçmişe saygı, geleceğe teminattır” sözünü hatırlatarak Dünya Kültür Mirası Günü’nün kutlu olmasını diledi.

(ÖK/CAN)

Bu haber toplam 1809 defa okunmuştur
18 NİSAN “DÜNYA KÜLTÜR MİRASI GÜNÜ”… Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans