Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KIBRIS TÜRK EL İŞLERİ KATAR’DA SERGİLENDİ
19 Nisan 2011 Salı Saat 07:38

KIBRIS TÜRK EL İŞLERİ KATAR’DA SERGİLENDİ

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K): Dışişleri Bakanlığı’nın himayesinde, KKTC Katar Temsilciliği ile Katar Kültür Bakanlığı’nın işbirliğiyle Doha’da 14-16 Nisan, tarihleri arasında “Kıbrıs Türk Elişlemeleri Sergisi” gerçekleşt

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K):  Dışişleri Bakanlığı’nın himayesinde, KKTC Katar Temsilciliği ile Katar Kültür Bakanlığı’nın işbirliğiyle Doha’da 14-16 Nisan, tarihleri arasında “Kıbrıs Türk Elişlemeleri Sergisi” gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Dairesi’nden verilen bilgiye göre büyük ilgi ve beğeniyle izlenen sergi, Kıbrıs Türk Elişlerini Araştırma ve Yaşatma Derneği tarafından hazırlandı. Sergide koza, Lefkara, iğne oyası ve tel kırma gibi Kıbrıs Türk kültürüne ait seçmeler sergilendi.

KKTC Katar Temsilcisi Arif Altay, Katar TC Büyükelçisi Emre Yunt ile Katar Milli Tiyatrolar Müdürü Mübarek Falah Al-Dorsari’nin açılışını yaptığı sergide, Tanıtma Dairesi Müdürü Fatma Demirel, Kıbrıs Türk Elişlemelerini Araştırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Dervişe Çeliker ve Genel Sekreteri Duygu Akova da hazır bulundu. Katar Milli Tiyatro binasında yer alan serginin açılışına Azerbaycan Büyükelçisi Eldar Selimov ve Katarlı ünlü bestekar Abdulhamit Al-Namaa da katıldı.

Gerek Katarlı, gerek Katar’da yaşayan yabancılar tarafından ilgi gören sergiye ilişkin haberlerin İngilizce ve Arapça yayınlanan tüm Katar gazetelerinde “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti elişlemeleri sergisi” olarak geniş yer aldığı da bildirildi.

Serginin sona ermesinin ardından ise KKTC Doha Temsilcisi Arif Altay’ın eşi Şaziye Altay tarafından ikamet binasında, Türk Katar Kadınlar Birliği üyelerine çay verilerek koza elişleri hakkında ayrıntılı sunum da yapıldı.

Bu haber toplam 13573 defa okunmuştur
KIBRIS TÜRK EL İŞLERİ KATAR’DA SERGİLENDİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans