Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BÜYÜKELÇİ AKÇADAN TURİZM BAKANI ÜSTEL’E ZİYARET
19 Nisan 2011 Salı Saat 08:33

BÜYÜKELÇİ AKÇADAN TURİZM BAKANI ÜSTEL’E ZİYARET

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K): Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Turizm Bakanlığı’nda yer alan görüşmede ilk sözü alan bakan Üstel, “değerli dostumuz” dediği Büyükelçi Akça’nın KKTC’yi yakından tanıyan ve sorunlarıyla iç içe olan biri olduğunu, bu çerçevede de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkenin sorunlarının çözümü konusunda çalışacağına inanç belirtti.

Üstel, Akça’nın girişimci kişiliğinden dolayı turizm alanında yapılacak çalışmalarla turizmi ekonominin en üst noktasına taşıyacaklarını ifade ederek, Türkiye Büyükelçiliği’nin desteğiyle turizmin gelişeceğini kaydetti.

Turizm sezonunun tam anlamıyla başlamamasına rağmen otellerin neredeyse şimdiden dolduğunu belirterek bu doluluğun da bütün sezon boyunca sürmesi temennisinde bulunan Üstel, “Umarım istenilen hedeflere varılır” dedi.

Türkiye Büyükelçiliği’nin KKTC turizminin gelişmesi için teşviklerin yanı sıra turizm altyapısının gelişmesi için de destek verdiğini, 2011 yılının Türkiye’de KKTC yılı ilan edilmesinin de ülke turizmine katkı olduğunu vurgulayan Üstel, ülke turizmini Türkiye Büyükelçiliği’nin desteğiyle istenilen ve hedeflenen noktaya getireceklerini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da, turizm sektörünün KKTC’nin motor sektörlerinden olduğunu, diğer sektörlerin de birlikte büyüdüğünü belirterek, işbirliği içerisinde çalışarak turizme destek vermeye devam ettiklerini kaydetti.

Akça, turizm alanındaki destekleri kapsamında Bafra bölgesindeki yatırımların devam ettiğini, yarım kalan otellerin bitirilerek yatak kapasitesinin artırılacağını, mevcut otellerin modernleştirilmesi için kaynaklar yaratılacağını ve izolasyonlardan dolayı kaynaklanan maliyetlerin azaltılması için ülkeye turist getiren şirketlere teşvik verileceğini söyledi.

Büyükelçi Akça, turizm konusundaki yoğun işbirliğinin yeni dönemde de süreceğini belirterek, bakan Üstel’e başarılar diledi.

(EMR/CAN

Bu haber toplam 13270 defa okunmuştur
BÜYÜKELÇİ AKÇADAN TURİZM BAKANI ÜSTEL’E ZİYARET Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans