Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÜNVERDİ KIBRIS TÜRK İŞVERENLER SENDİKASI’NI KABUL ETTİ
19 Nisan 2011 Salı Saat 11:41

ÜNVERDİ KIBRIS TÜRK İŞVERENLER SENDİKASI’NI KABUL ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, bugün, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası’nı kabul etti.

ÜNVERDİ: “YERLİ İSTİHDAMA ÖNEM VERECEK ŞARTLAR GELİŞTİRİLMELİ”

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K.): Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, bugün, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası’nı kabul etti.

Sendika Başkanı Hasan Sungur, Ünverdi’ye, “göreve hoş geldiniz” diyerek, yeni bakanın insan ilişkilerinin maksimum düzeyde bulunduğunu, işçi ve işveren ilişkilerinde katalizör rol oynayarak başarılı olacağına, topluma yarar sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Sungur, “Her türlü uğraşta yanınızda olacağız” dedi.

Bakan Ünverdi ise, İşverenler Sendikası’nın ülke için önemini vurgulayarak, “İşbirliği ve diyalog içinde olunması gereken bir sendika” dedi.

Kendisinin de özel sektörden geldiğini ve hem özel sektörün hem de kamunun sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Ünverdi, işbirliğiyle çok iyi bir gelecek hazırlayacaklarına inandığını, ülke ekonomisinin sürdürülebilir ve istikrarlı olması için tüm çabayı göstereceklerini, sıkıntıları hep birlikte aşacaklarını ifade etti.

Ünverdi, işverenlerden ülkede yerli istihdama önem verecek şartların geliştirilmesini isteyerek, eski bakan Türkay Tokel döneminde bu konuda başlatılan projeleri ilerleteceklerini, gençlere iş sahası açılmasına önem verdiklerini vurguladı.

(HÖ/CAN)

Bu haber toplam 13368 defa okunmuştur
ÜNVERDİ KIBRIS TÜRK İŞVERENLER SENDİKASI’NI KABUL ETTİ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans