Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EROĞLU HAKSIZLIĞI KINADI!
19 Nisan 2011 Salı Saat 12:01

EROĞLU HAKSIZLIĞI KINADI!

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bir ülkenin gençlerinin başka ülke gençleri ile maç yapmasını engellemenin dünyanın en adaletsiz uygulaması olduğunu belirterek, “Bu ne insan haklarına ne de insanlığa sığar ama bize bunu medeni Avrupa u

CUMHURBAŞKANI EROĞLU, YENİCAMİ SPOR KULÜBÜ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bir ülkenin gençlerinin başka ülke gençleri ile maç yapmasını engellemenin dünyanın en adaletsiz uygulaması olduğunu belirterek, “Bu ne insan haklarına ne de insanlığa sığar ama bize bunu medeni Avrupa uyguluyor”
dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, bugün, Kaan Kaner başkanlığındaki Yenicami Spor Kulübü Yönetim Kurulu heyetini kabul etti.

Yenicami Spor Kulübü Başkanı Kaan Kaner, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun lisansının Yenicami’de olduğuna dikkat çekerek, kendisine üstünde ismi yazılı bir forma, atkı ve kulüp flaması hediye etti.

Kaan Kaner, rekorlara imza atarak bu yıl ikinci ligde şampiyon oldukların belirterek, hedeflerine koşan Yenicami’yi daha üst seviyelere ulaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Yenicami’nin en köklü spor kulüplerinden biri olduğunu belirterek, namağlup olarak şampiyon olmasının büyük bir başarı olduğunu, kendilerine birinci ligde başarılar dilediklerini belirtti.

Bir kulüp yönetmenin zor olduğunu, gönüllülük ve çok çalışma gerektirdiğini bilen bir kişi olduğunu ifade eden Eroğlu, başarılı olmanın ve kupa kaldırmanın ise bu işin tatmini olduğunu söyledi.

KKTC’de sporun vazgeçilmez olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Eroğlu, ambargolar altında olunmasının ise büyük sıkıntı olduğunu ifade etti.

Eroğlu, gençlerin başarılarının ardından onlara verilebilecek en büyük desteğin uluslararası arenada boy göstermeleri olduğunu, ancak Kıbrıs Türk gençliğinin bundan mahrum olduğunu vurguladı.

Bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için hem müzakere masasında hem de yurtdışı temaslarında çaba harcamakta olduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı, “Bir ülkenin gençlerinin başka ülkenin gençleri ile maç yapmasını engellemek dünyanın en adaletsiz uygulamasıdır. Bu ne insan haklarına ne de insanlığa sığar ama bize bunu medeni Avrupa uyguluyor” ifadesini kullandı.

Eroğlu, birlik ve beraberlik içinde çalışarak zaman içerisinde bu ambargolardan kurtulunacağına inandığını da söyledi.

Bu haber toplam 1865 defa okunmuştur
EROĞLU HAKSIZLIĞI KINADI! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans