Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TC BÜYÜKELÇİSİ AKÇA, UBP’Yİ ZİYARET ETTİ.
19 Nisan 2011 Salı Saat 12:17

TC BÜYÜKELÇİSİ AKÇA, UBP’Yİ ZİYARET ETTİ.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, siyasi partilere yönelik başlattığı ziyaretler çerçevesinde Ulusal Birlik Partisi’ni (UBP) ziyaret etti.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, siyasi partilere yönelik başlattığı ziyaretler çerçevesinde Ulusal Birlik Partisi’ni (UBP) ziyaret etti.

Akça ziyaretinde, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Resmiye Canaltay ve bazı parti yöneticileriyle görüştü.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Akça, görevine yeni başlamasından dolayı çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiğini ve bu çerçevede bugün de siyasi partilere ziyaret başlattığını söyledi. Akça, ilk olarak UBP’yi ziyaret edeceğini, ardından diğer partilere de ziyaretler düzenleyeceğini belirtti.

HASİPOĞLU

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu da konuşmasında, yeni büyükelçiyi partilerinde görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Hasipoğlu, “Aslında size yeni diyoruz, ancak uzun zamandır buradasınız ve bizi çok iyi tanıyorsunuz” dedi.

KKTC’nin hem ekonomik hem de siyasi açıdan önemli bir süreçten geçtiğine işaret eden Hasipoğlu, zor günlerin ardından ekonominin 2010’dan itibaren iyiye gitmeye ve devlet gelirlerinin artmaya başladığını söyledi. Hasipoğlu, “Bu bizi umutlandırdı. Alınacak tedbirlerle bütçeyi dengeleyeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

Hasipoğlu, Kıbrıs müzakerelerinin yıllardır devam ettiğini ancak bir arpa boyu ilerleme sağlanamadığını ve bunun sorumlusunun da Kıbrıs Türkleri değil, Rumlar olduğunu söyledi. Çok uzayan sürecin usanç vermeye başladığını kaydeden Hasipoğlu, bugüne kadar tüm çözüm, öneri ve planlarını reddeden Kıbrıs Rum tarafının değişmeyen tutumu karşısında Kıbrıs Türk tarafının yeniden durum değerlendirmesi yapması gerektiğini belirtti.

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
TC BÜYÜKELÇİSİ AKÇA, UBP’Yİ ZİYARET ETTİ. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans