Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAKSİCİLER BİRLİĞİ ÇAVUŞOĞLU’NA SIKINTILARINI AKTARDI.
19 Nisan 2011 Salı Saat 11:06

TAKSİCİLER BİRLİĞİ ÇAVUŞOĞLU’NA SIKINTILARINI AKTARDI.

Taksiciler Birliği Yönetim Kurulu, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek sektörle ilgili sıkıntılarını aktardı ve çözüm yolları aranmasını istedi.

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K): Taksiciler Birliği Yönetim Kurulu, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek sektörle ilgili sıkıntılarını aktardı ve çözüm yolları aranmasını istedi.

Ziyarette konuşan Birlik Başkanı Murat Karalar, Çavuşoğlu’na yeni bakanlık görevinde başarılar diledi,  Çavuşoğlu’nun yetkili bakanları olduğunu ve ona sorunlarını yazılı bir şekilde vereceklerini söyledi.

Uzun zamandır taksicilerin sıkıntılarının nasıl çözülebileceği konusunda çalışmalar yaptıklarını kaydeden Karalar, 2003 yılında Güney Kıbrıs’a sınır kapılarının açılması ile sorunlarının arttığını,  zaman içinde kangren haline geldiğini ve artık bu sorunların çözümünde zorluklar yaşandığını savundu.

Turizm sektörü ile ilgili tarafların taşımacılığa da el attığını ifade eden Karalar, bunun yaralar almalarını getirdiğini ve çalışamaz hale geldiklerini söyledi. Karalar, kısmen denetleme olduğunu ancak bunun caydırıcı düzeyde olmadığını kaydetti. Üniversitelerde de sürekli büyük otobüsler ile öğrenci taşımacılığı yapıldığını belirten Karalar, öğrencilerin taksicileri tercih etmediğini ifade etti.

İçişleri Bakanlığı’nın mesleki sürücü belgelerini geç verdiğini iddia eden Karalar, trafik kontrollerinde belgelerini ibraz edemeyince ceza aldıklarını anlattı. Karalar, mesleki sürücü belgelerinin daha seri bir şekilde verilebilmesi için çalışma başlatılmasını istedi.

ÇAVUŞOĞLU

İçişleri bakanı Nazım Çavuşoğlu da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Taksiciliğin bir kamu hizmeti ve ülkeye gelen her insanın ilk karşılaştığı sektörlerden biri olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, taksicilerle ilgili iyi izlenim elde edilmesinin ülkenin imajı için önemli olduğunu dile getirdi.

Taksicilerin farklı sıkıntıları olduğunu bildiğini, bunları ele alacaklarını ancak devletin de onlardan bazı istedikleri olduğunu belirten Çavuşoğlu, KKTC’nin daha iyi bir imaja kavuşması için birlikte çalışacaklarını söyledi.

Taksicilerin turizmcilerle ilgili sıkıntılarını bildiklerini ancak turizmcilerin de konuya farklı bir bakış açısı bulunduğunu dile getiren Çavuşoğlu, bu konuda bir çalışma yapacaklarını söyledi. Tüm ilgili sektörleri bir araya getirip sürdürülebilir çareler bulunmasının en iyi çözüm olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, bu yönde çaba sarf edeceklerini kaydetti.

Öğrencilerin geliş gidişlerinde taşıma olduğunu bildiğini ancak taksicilerin sorunun ara dönemlerle ilgili olduğunu belirten Çavuşoğlu, bu konuyu ele alacaklarını ve dirayetli bir duruş sergileyeceklerini ifade etti.

Çavuşoğlu, meslek sürücü belgelerinin daha hızlı verilebilmesi konusunu da inceleyeceğini ve çare üretmeye çalışacağını kaydetti.

Amaçlarının KKTC halkına, ülkeye gelen insanlara ve ülkeye hizmet olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, herkesin toplumsal gelişimden yana ve bencillikten uzak durmasını istedi.

(ÖZ/HA)

Bu haber toplam 1829 defa okunmuştur
TAKSİCİLER BİRLİĞİ ÇAVUŞOĞLU’NA SIKINTILARINI AKTARDI. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans