Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükelçi Akça, CTP yi ziyaret etti
19 Nisan 2011 Salı Saat 11:30

Büyükelçi Akça, CTP yi ziyaret etti

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, bugün, Cumhuriyetçi Türk Partisi/Birleşik Güçler (CTP/BG) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer’i ziyaret etti.

CTP/BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer yaptığı konuşmada, Akça’nın ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, Türkiye ile Kıbrıs Türk halkı arasındaki ilişkilerin maddi manevi kültürel temellerde şekillenmiş bir yapıda olduğunu kaydetti.

“Önemli olan, ortak çıkarlar doğrultusunda başta Kıbrıs sorunu olmak üzere Kıbrıs Türk halkının ekonomik ve demokratik gelişmesini sağlayacak ilişkiler içerisinde şekillenecek süreçte ilerlemektir” şeklinde konuşan Soyer, “Sayın Büyükelçimizin, bu süreçte kendinden önceki büyükelçiler gibi önemli katkılar yapacağına inanıyorum ve ziyaretinden ötürü kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

AKÇA

CTP açıklamasına göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da konuşmasında, CTP/BG Genel Başkanı Soyer’i ziyaret etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Akça, “Uzun süre birlikte çalıştık. Ferdi beyle Başbakanlığı döneminde görüşmelerimiz oldu. Her zaman da belli bir diyalog, belli bir güven, belli bir samimiyet içerisinde yürüdü bunlar. Bunun için günün sonunda tanıdığım bir insanı da özel olarak ziyaret etmekten mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

TC Büyükelçisi Akça’nın açıklaması üzerine yeniden söz alan CTP/BG Genel Başkanı Soyer de, Akça ile birlikte çok çalışmaları olduğunu, bu çalışmalarda Akça’nın gerek bilgisi gerekse bakış açıcından çok yararlandıklarını kaydederek, “Ancak o konuda yeteneğimiz olmadığından kendisini meşhur edemedik, daha sonra meşhur oldu” şeklinde espri yaptı.

Bu haber toplam 1537 defa okunmuştur
Büyükelçi Akça, CTP yi ziyaret etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans