Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DENKTAŞ, BAYKAM İLE KURTULMUŞ’A YAPILAN SALDIRIYI KINADI.
19 Nisan 2011 Salı Saat 11:40

DENKTAŞ, BAYKAM İLE KURTULMUŞ’A YAPILAN SALDIRIYI KINADI.

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Bedri Baykam ile Tuğba Kurtulmuş’a yapılan saldırıyı “iğrenç” diye tanımladı ve esefle kınadığını dile getirdi, Baykam ile Kurtulmuş’a acil şifalar diledi.

“DİN ADINA İŞLENMİŞ CİNAYETLERİ ALLAH DA BAĞIŞLAMAZ”

BAYKAM’ 4 SAAT SÜREN AMELİYATTAN SONRA YOĞUN BAKIMA

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K): Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Bedri Baykam ile Tuğba Kurtulmuş’a yapılan saldırıyı “iğrenç” diye tanımladı ve esefle kınadığını dile getirdi, Baykam ile Kurtulmuş’a acil şifalar diledi.

Denktaş yaptığı açıklamada, “Dinimiz, barış ve hoşgörü dinidir. Bu din adına işlenmiş olan cinayetleri Yüce Allah da bağışlamaz. Her yönü ile insanlığa barışı ve hoşgörüyü, Allah sevgisini ve Allah’ın yarattığı insanı ve yarattıklarını koruma duygusu ile sevgisini yayan Peygamberimizin aziz ruhları da bu olaylar karşısında incinir” dedi.

Denktaş, İslâm’ı, dünyaya “teröristler dini” olarak takdim için bahane arayanlara bu konuda fırsat vermemenin her Türkün asli görevi olması gerektiğini belirtti.

Ünlü Ressam Bedri Baykam ile Piramit Sanat Galerisi Genel Koordinatörü Tuba Kurtulmuş, dün İstanbul’da Akatlar Kültür Merkezi'nde katıldıkları Kars’taki İnsanlık Anıtı’yla ilgili bir toplantıdan çıktıktan sonar bir kişinin bıçaklı saldırısına uğramışlardı.

Baykam ve Kurtulmuş, Acıbadem Maslak Hastanesi’nde tedavi altına alınmışlardı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ressam Bedri Baykam ve Tuba Kurtulmuş’a bıçaklı saldırıda bulunan 35-40 yaşlarındaki bir erkeğin yakalanmasına çalışıldığını söyledi.

AMELİYATI 4 SAAT SÜRDÜ…

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, ressam Bedri Baykam'ın kesici ve delici alet ile karın bölgesinde kalın bağırsağı, 12 parmak bağırsağı ve karaciğerinde yaralanmalar meydana geldiğini belirterek, ''Yaralanma sonucu  ciddi kanaması olan Bedri Baykam'ın ameliyatı 4 saat sürmüştür. Ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alınmıştır'' dedi.

Prof. Dr. Çuhadaroğlu, Baykam ve hastaneye onunla birlikte getirilen Piramit Sanat Genel Koordinatörü Tuba Kurtulmuş'un sağlık durumuna ilişkin basın mensuplarına açıklama yaptı.

Her iki hastanın da acil servise geldikten hemen sonra ameliyata alındığını söyleyen Prof. Dr. Çuhadaroğlu, Baykam'ın durumuna ilişkin şunları söyledi:

''Ressam Bedri Baykam hastanemize ulaştıktan sonra ameliyata alınmıştır. Baykam'ın ameliyatı genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. İsmail Hamzaoğlu ve Prof. Dr. Cihan Uras tarafından gerçekleştirilmiştir. Kesici ve delici alet ile yaralanması sonucunda karın bölgesinde kalın bağırsağı, 12 parmak bağırsağı ve karaciğerinde yaralanmalar meydana gelmiştir. Yaralanma sonucu ciddi kanaması olan Bedri

Baykam'ın ameliyatı 4 saat sürmüştür. Ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesine alınmıştır.''

Tuğba Kurtulmuş'un ameliyatının da 2 saate yakın bir sürede genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Tayfun Karahasanoğlu tarafından gerçekleştirildiğini bildiren Prof. Dr. Çuhadaroğlu, ''Hastanın 12 parmak bağırsağında ve kalın bağırsağa giden damarlarında yaralanmalar oluşmuştur. Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınmıştır'' dedi.

Prof. Dr. Çuhadaroğlu, yoğun bakım servisine alınan her hasta için hayati riskin söz konusu olduğunu belirterek, hastaların durumununun takip edildiğini, yarın (bugün) tıbbi olarak tekrar değerlendirileceğini söyledi.

Çuhadaroğlu, ''24 saat sonra durumu stabil hale geldiğinde yoğun bakımdan çıkarılarak normal odaya alınacak'' dedi.

Bu haber toplam 1611 defa okunmuştur
DENKTAŞ, BAYKAM İLE KURTULMUŞ’A YAPILAN SALDIRIYI KINADI. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans