Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DÜRÜST,GÜZELYURT OKULLARINI ZİYARET ETTİ.
19 Nisan 2011 Salı Saat 15:55

DÜRÜST,GÜZELYURT OKULLARINI ZİYARET ETTİ.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, bugün Güzelyurt’ta bazı okulları ziyaret etti.

Lefkoşa, 19 Nisan 11 (T.A.K): Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, bugün Güzelyurt’ta bazı okulları ziyaret etti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt Şehit Turgut Ortaokulu’ndaki “Bilim Şenliğine”  katılmak üzere bugün gittiği Güzelyurt’ta, okullardaki eksiklikleri ve sorunları yerinden görmek ve okul yetkilileriyle birlikte çözüm üretmek amacıyla başlattığı okul ziyaretleri çerçevesinde Güzelyurt Kurtuluş Lisesi ile Türk Maarif Koleji’ni de ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından Şehit Turgut Ortaokulu öğrencilerinin ortaya koydukları fen ve teknoloji derslerindeki laboratuar çalışmalarının sergilendiği “Bilim Şenliği”ne katılan Dürüst, öğretmenlere sonsuz güven duyduğunu ve öğretmenlerin de ülkenin geleceğini garanti altına almak, gelecek nesilleri en güzel şekilde yetiştirmek için büyük gayret gösterdiğini kaydetti.

“Eğitimi hep birlikte, layık olduğu en iyi yere birlikte getireceğiz” diyen Dürüst, bakanlık olarak okulları sık sık ziyaret ederek, sorunları yerinde görüp bilgi alarak çözme vizyonu ortaya koyduklarını kaydetti.

Dürüst, okul ziyaretlerinin ardından Şehit Turgut Ortaokulu 3. Bilim Şenliği’ndeki stantlar ile Fen ve Teknoloji Proje Sergisini gezerek, öğretmenlerden bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet etti. Bakan Dürüst öğrencilerin ortaya koydukları bu çalışmaları çok başarılı bulduğunu ifade ederek, devlet okullarında bilime dayalı üretim yapıldığını görmekten mutluluk duyduğunu da belirtti.

Ziyaretlerde Bakan Dürüst’e Bakanlık Özel Kalem Müdürü Mustafa Ziyaettin, Müsteşar Ali Yönel, Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay, Milli Eğitim, Teftiş, Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Üst Kurulu Başkanı Ömer Özgünalp ve ilgili diğer Bakanlık yetkilileri eşlik etti.

Bakan Dürüst, okulları ziyaretinde müdürler ve öğretmenlerle görüşerek, okuldaki eksiklikler ve sıkıntılar hakkında bilgiler aldı.

Bakan Dürüst, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile beraber başlattığı okul ziyaretlerine yarın da devam edecek. Dürüst bu çerçevede saat 08.00’de 20 Temmuz Fen Lisesi’ni ziyaret edecek.

Bu haber toplam 13641 defa okunmuştur
DÜRÜST,GÜZELYURT OKULLARINI ZİYARET ETTİ. Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans